eReport.sk
Pápež František Foto: tasr

Pápež: Reakcia na migračnú krízu je “škandálom ľudstva”

Pápež František sa na stredajšej generálnej audiencii vo Vatikáne opätovne venoval téme migrácie. Pokračujúcu migračnú krízu označil za “škandál ľudstva”, ktorý nemožno ignorovať.

“Migrácia dneška je faktom, pred ktorým nemôžeme zatvárať oči,” citovala pápeža agentúra DPA. “Je to spoločenský škandál ľudstva,” zdôraznil František s tým, že migranti sú obeťami politických či historických okolností a moci dnešných “tyranov”, pre ktorých ľudia nič neznamenajú.

Pápež podľa oficiálneho spravodajského portálu Vatican News vyzval všetkých, aby sa modlili za mnohých migrantov a utečencov, ktorí boli nútení utiecť zo svojich domovov, i za tých, ktorí nemôžu na svojej ceste uniknúť a “skončia na ulici alebo v mori”. “Uvažujme o Ježišovi v náručí Jozefa a Márie, ako uteká, a viďme v ňom každého z dnešných migrantov,” povedal František pred početnými veriacimi vo vatikánskej audienčnej sále. “Aj dnes je tak mnoho našich bratov a sestier nútených prežívať rovnakú nespravodlivosť a rovnaké utrpenie. Príčinou je takmer vždy arogancia a násilie mocných,” citovala pápeža agentúra APA.

Migrácia je ústrednou témou Františkovho pontifikátu, približuje DPA. Vo svojom vianočnom príhovore pápež pripomenul ľudí na úteku. Stredozemné more, cez ktoré sa migranti vydávajú v nádeji na lepší život v EÚ, označil v lete za “najväčší hrob Európy”, keďže na tejto ceste mnohí ľudia zomierajú. Začiatkom decembra tiež po druhý raz navštívil grécky ostrov Lesbos, ktorý sa stal symbolom európskej utečeneckej krízy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pápež: Reakcia na migračnú krízu je “škandálom ľudstva”

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti