eReport.sk
ukrajina vojaci
Ukrajinskí vojaci kráčajú po zničenom moste v meste Irpiň pri Kyjeve Foto: tasr

Šokujúca spoveď Ukrajinca Pavla: Nemáme už skoro žiadnych vojakov! Mužov nasilu vyťahujú z autobusu a berú na front

Dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu je situácia na fronte napätá a stále poriadne neistá. Kým na Slovensku a v Európe prezentujú médiá hlavného prúdu to, že Ukrajine sa vo vojne s Ruskom darí, tak realita je však podľa rôznych hlasov a spovedí diametrálne odlišná. 

Šokujúca spoveď Ukrajinca Pavla

Prinášame Vám šokujúcu spoveď Ukrajinca Pavla, vodiča sanitky z Odesy, ktorý sa exkluzívne pre eReport vyjadril k aktuálnej situácii na Ukrajine. Situácia je na Ukrajine naozaj kritická. V každom meste, či obci sú cintoríny posiate hrobmi vojakov, so stýčenymi zástavami. Sú to po väčšine hroby mladých mužov, ktorí len nedávno dovŕšili vek dospelosti.

Mužov nasilu vyťahujú z áut a autobusov

Podľa slov Pavla, ktorý žije v meste Odesa, Ukrajina nemá už skoro žiadnych mužov a situácia je naozaj katastrofálna. To čo sa teda prezentuje u nás ako samozrejmosť, že Ukrajine sa darí odolávať ruským útokom, nie je úplne tak. Hovoril o tom dokonca aj blízky spolupracovník súčasného prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorý priznáva reálne straty.

ŠOKUJÚCE ZÁBERY: MUŽOV NASILU ODVÁŽAJÚ NA VOJNU

Zdroj: Archív/p.d.

„Predstavte si, že ide muž v aute či v autobuse. Zrazu ich odstaví skupina vojakov. Tí všetkých mužov nasilu vyberú na ulicu a odvážajú ich na vojnu. Nemáme už skoro žiadnych vojakov, ľudí je málo! Pracujem v nemocnici ako vodič sanitky, denno-denne sa stretávam s mladými mužmi, ktorí bojovali. Jeden prichádza bez ruky či nohy, druhý zase, ak má šťastie tak len s popáleninami. Dnes už nie je vojna tak ako kedysi, tí chlapci nikdy žiadneho ruského vojaka nevideli, proste priletela raketa a bolo “výbavané”. Hovorí otvorené Pavel.

Korupcia na každom rohu

Na napätú situáciu a na neustále znenie výstražných sirén si už obyvatelia strategického prístavného mesta Odesa zvykli. Dokonca aj to, že ich krajina je vo vojne berú síce na vedeomie, ale snažia sa žiť prakticky normálny život. Mnohí by si mysleli, že slovo vojna, je každodennou súčasťou slovnej zásoby každého jedného Ukrajinca. Nie je tomu však tak. Častejšie sa používa slovo korupcia. 

Ako pre eReport povedal Ukrajinec Pavel, korupcia a úplatkárstvo prekvitajú na každom rohu, okrem toho, sa vyjadril aj k pomoci zo Západu. „Viete, poviem to takto. Korupcia je na Ukrajine doslova na každom rohu. To, že nám Európa či USA posielajú rôzne pomoci, nevidí ani jeden bežný občan. Dokonca ani vojaci na fronte. Tí častokrát nemajú ani čo jesť a oblečenie si musia kupovať za svoje. Všetky tie milióny dolárov či eur končia vo vreckách oligarchov a politikov.” Prezrádza šokujúce informácie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Budú brať na vojnu aj deti
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová
  3. Robert Fico
  4. Ivan Korčok

Pavel ďalej vyčítavo dodáva: „Je tu hrozná nespravodlivosť! Kým niektorí sú nedotknuteľní, ako politici či ich spriatelení oligarchovia a celebrity, tak bežní ľudia zomierajú na fronte! Prečo ja by som mal zomrieť? Za koho? Za Zelenského? Ak bojovať, tak všetci rovnako, bez vynimky a privilégií!”


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúca spoveď Ukrajinca Pavla: Nemáme už skoro žiadnych vojakov! Mužov nasilu vyťahujú z autobusu a berú na front

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre