eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová FOTO TASR/AP

„Zvíťazíme,“ vyhlásil Zelenskyj na ceremónii na druhé výročie invázie

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotu na druhé výročie ruskej invázie zaviazal, že Ukrajina porazí Rusko. Počas jeho príhovoru stáli vedľa neho premiéri Kanady, Talianska a Belgicka a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

„Bojujeme za to 730 dní našich životov. Zvíťazíme a bude to najúžasnejší deň našich životov,“ povedal podľa tlačovej agentúry AFP Zelenskyj na podujatí v Kyjeve pod holým nebom, keď vojna vstupuje už do tretieho roka. Informácie prináša TASR.

„Každý normálny človek chce, aby sa vojna skončila. Ale nikto z nás nedovolí, aby skončila Ukrajina,“ vyhlásil Zelenskyj. Zdôraznil, že vojna sa musí skončiť „podľa našich podmienok“, „spravodlivým“ mierom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dmitrij Medvedev
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  3. Rázny krok proti Putinovi

Počas jeho príhovoru stáli vedľa neho premiéri Kanady, Talianska a Belgicka a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorí prišli do Kyjeva pripomenúť si dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Zelenskyj na ceremónii na kyjevskom letisku Hostomeľ objal lídrov a odovzdal medaily vojakom. Práve toto letisko sa v prvých dňoch invázie na Ukrajinu stalo terčom Ruska.
        „Pred dvoma rokmi sme tu privítali nepriateľské výsadkové vojsko streľbou; o dva roky sa tu stretávame s našimi priateľmi a partnermi,“ uviedol ukrajinský prezident.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Zvíťazíme,“ vyhlásil Zelenskyj na ceremónii na druhé výročie invázie

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre