eReport.sk
Kde inde môže nelegitímna vláda vládnuť?
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Zdroj: tasr

Šok v súvislosti s ďalším Čaputovej ocenením! Má byť pomenované po členovi Hitlerovej NSDAP

Šok v súvislosti s ďalším Čaputovej ocenením! Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa podľa politického analytika Eduarda Chmelára nechala oceniť medzinárodnou cenou, ktorá je pomenovaná po nacistovi. Heinz Schwarzkopf bol svetoznámy podnikateľ, avšak jeho minulosť má mať aj tmavú stránku, o ktorej ľudia nevedia.

Šok v súvislosti s ďalším Čaputovej ocenením

„Schwarzkopfovu európsku cenu udeľuje od roku 1971 Heinz Schwarzkopf Foundation, ktorú založila vdova po známom nemeckom podnikateľovi, aby očistila alebo (presnejšie povedané) zakryla jeho minulosť. Heinz Schwarzkopf totiž nebol len svetoznámym podnikateľom, ktorý vybudoval slávnu chemickú a kozmetickú značku. Bol to predovšetkým prominentný člen NSDAP a veliteľ čaty SS, ktorá sa ako najreprezentatívnejšia jazdecká formácia ríšskeho hlavného mesta zúčastnila na všetkých relevantných vojenských prehliadkach, fakľových sprievodoch a zhromaždeniach Reichstagu. Presvedčeným nacistom bol od mladosti, už vo svojej dizertačnej práci propagoval totalitárne pracovnoprávne predpisy zavedené Adolfom Hitlerom,“ šokoval Chmelár vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti.

S Hitlerom sa vraj poznal

A Schwarzkopf nemal byť len bežným členom NSDAP. S najhorším diktátorom novodobej európskej histórie Adolfom Hitlerom sa mal poznať aj osobne. „Bol obľúbencom nacistického vodcu a mal blízke vzťahy s najbeštiálnejšími vrahmi SS a vojnovými zločincami ako boli Hermann Fegelein, Gustav Lombard či Erwin Rösener. Počas vojny jeho firma vyrábala produkty pre Wehrmacht, na čom rozprávkovo zbohatla. Na prácu využívala politicky a rasovo prenasledovaných väzňov, pričom Schwarzkopf sám prevádzkoval niekoľko táborov nútených prác. Po vojne ho zatkli a väznili v britskom internačnom tábore. Keďže však jeho podnikateľské skúsenosti boli pre povojnový reštart nemeckej ekonomiky nevyhnutné, už v roku 1948 ho prepustili. Až v roku 2008, keď vyplávali na povrch jeho ďalšie nacistické zločiny, Heinz Schwarzkopf Foundation bola premenovaná na Schwarzkopf Foundation a jej stanovené ciele boli rozšírené na ´boj proti pravicovému extrémizmu, rasizmu a antisemitizmu´,“ pokračuje Chmelár vo vážnom stanovisku.

Dostala aj peniaze

Čaputová prijala za ocenenie aj finančný bonus. Podľa odborníka je v kontexte minulosti ceny a jej zakladateľky, teda Schwarzkopfovej manželky, otázny aj pôvod peňazí, ktoré prezidentka obdrží.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Naď hlási
  2. Frustrovaný Heger

„Na prvý pohľad je úplne jasné, že peniaze, prijaté Čaputovou, sú špinavé. Zoznam tých, ktorí takúto cenu z principiálnych dôvodov odmietli, je oveľa dlhší ako zoznam jej laureátov. Ale keď počúvame, ako vo svojom prejave pri preberaní ceny apelovala na návrat k hodnotám, pochopíme, že sa od nich až tak príliš nevzdialila. Podobne ako nacistický tútor tohto ocenenia považuje pokračovanie vojny na Ukrajine za ´najlepší prostriedok na dosiahnutie spravodlivého mieru a poriadku založeného na európskych pravidlách´. Opäť hovorila o svojej najobľúbenejšej téme, cenzúre – reguláciu sociálnych sietí označila za nevyhnutnosť. Možno ju dostala aj ako ocenenie za minuloročné vyznamenanie troch exponentov ľudáckeho režimu. Takže vôbec nebudeme namietať, že si takúto cenu zaslúži. Len nás, prosím, nenúťte, aby sme jej k takémuto hanebnému a pochybnému honoru blahoželali,“ uzavrel Chmelár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šok v súvislosti s ďalším Čaputovej ocenením! Má byť pomenované po členovi Hitlerovej NSDAP

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti