eReport.sk
Lekárka Lisa-Maria Kellermayrová v štúdiu OE24 v novembri 2021.
Lekárka Lisa-Maria Kellermayrová v štúdiu OE24 v novembri 2021. Reprofoto: yt/oe24.tv

ŠOK Rakúska lekárka, ktorá čelila antivaxerom, spáchala samovraždu! List na rozlúčku nezverejnia

Rakúski politickí lídri vyjadrili v sobotu šok zo smrti lekárky Lisy-Marie Kellermayrovej, ktorá zatvorila svoju ordináciu po tom, ako sa jej vyhrážali smrťou odporcovia protipandemických opatrení a vakcín proti ochoreniu COVID-19. TASR správu prevzala od agentúry AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. K poklesu základného očkovania proti osýpkam
  2. Karoline Edtstadlerová
  3. Schallenberg
  4. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo

Telo všeobecnej lekárky, ktorá verejne zdôrazňovala účinnosť očkovania proti koronavírusu, našli v piatok podľa miestnych médií v jej ambulancii vo vidieckej oblasti na severe Rakúska. Prokuratúra v meste Wels potvrdila, že lekárka spáchala samovraždu a oznámila, že sa našiel aj list, ktorého obsah nezverejnia, informuje agentúra APA.

Do vlastnej bezpečnosti vraj investovala tučnú sumu

Kellermayrová pred mesiacom oznámila, že po viac ako siedmich mesiacoch vyhrážok smrťou dočasne pozastaví lekársku prax. Povedala, že na bezpečnostné opatrenia minula viac ako 100.000 eur. V polovici júla lekárka oznámila, že svoju ordináciu zatvára natrvalo.

Prezident: Ukončime toto zastrašovanie a strach

Rakúsky prezident Alexander Van der Bellen na Twitteri napísal, že v myšlienkach je s lekárkinou rodinou a priateľmi. „Ukončime toto zastrašovanie a strach. Nenávisť a intolerancia nemajú v našej krajine miesto. Nájdime vždy spôsob, ako spolu pokojne žiť,“ povedal.

Prokuratúra vo Welse v júni uzavrela vyšetrovanie týkajúce sa nemeckého občana podozrivého z vyhrážania sa Kellermayrovej s tým, že za prípad sú zodpovedné nemecké úrady.

Minister zdravotníctva Johannes Rauch povedal, že je Kellermayrovej smrťou „hlboko šokovaný“. „Ako lekárka zasvätila svoj život zdraviu a blahu iných. Vyhrážky smrťou jej a jej kolegom boli brutálnou realitou,“ napísal Rauch na Twitteri. Takéto správanie sa označil za neospravedlniteľné a povedal, že musí konečne prestať.

Prokuratúra vo Welse v júni uzavrela vyšetrovanie týkajúce sa nemeckého občana podozrivého z vyhrážania sa Kellermayrovej s tým, že za prípad sú zodpovedné nemecké úrady, informovala APA. Polícia v Rakúsku pokračovala vo vyšetrovaní vedenom voči neznámym osobám.

Odporcov vakcín tamojšia vláda ani trochu nešetrila

Pripomíname, že občania v Rakúsku počas pandémie Covidu-19 čelili mimoriadne prísnym opatreniam. Najhoršie to mali odporcovia očkovania, ktorých vláda na čele so vtedajším kancelárom Alexandrom Schallenbergom podľa názoru mnohých doslova šikanovala.

Musíme donútiť neočkovaných, aby sa nechali očkovať, to je jediné východisko.

Alexander Schallenberg

Na programe dňa boli aj vysoké pokuty pre tých, ktorí proticovidové vakcíny z rôznych dôvodov odmietali. Mimochodom, Rakúsko bolo jedinou krajinou na svete, kde tamojší politickí lídri reálne schválili povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19.

Schallenberg však ešte predtým, ako by zákon o tom vstúpil do platnosti, vlani v novembri svojim občanom odkázal, že chce utiahnuť skrutky pre neočkovaných, aby podstúpili očkovanie ešte pred tým, ako sa stane 1. februára 2022 povinným. „Žiadny dátum ukončenia obmedzení, OP režim bude pokračovať. Musíme donútiť neočkovaných, aby sa nechali očkovať, to je jediné východisko. Preto sme museli zaviesť povinné očkovanie. Každý z nás má rovnako zodpovednosť za spoločné dobro, nikto sa nesmie jednostranne vyvliecť zo zodpovednosti,“ uviedol Schallenberg.

Rakúsko bolo vzorom pre Hegera aj Čaputovú

Jeho slová súhlasne okomentoval aj slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO) „V konštruktívnom videorozhovore s Alexandrom Schallenbergom som súhlasil, že je nevyhnutné prijímať správne riešenia aj napriek tomu, že sú tvrdé – ako lockdown,“ napísal na Twitteri predseda vlády SR. Nielen Heger vzhliadal k rozhodnutiam rakúskych vládnych politikov ako ku vzoru, z ktorého si treba brať príklad. Aj iní naši koaliční politici vážne koketovali s myšlienkou, aby sa aj v SR zaviedlo povinné očkovanie proti covidu, vrátane prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Naposledy reagoval saskár Klus

Rakúski politici však napokon „zázračne“ otočili a povinné očkovanie zrušili. Naposledy to bol štátny tajomník rezortu diplomacie Martin Klus (SaS), ktorý ohlásil ďalší „zurück“ zo strany rakúskej vlády. Rakúsko totiž od 1. augusta ruší povinnú karanténu pre osoby nakazené novým koronavírusom. Týka sa to aj Slovákov, ktorí sa v krajine nachádzajú. 

 „Tak ako mnohé iné krajiny v Európe či vo svete, aj Rakúsko po dvoch rokoch v znamení obmedzujúcich opatrení volí cestu osobnej zodpovednosti občanov,“ podotkol Klus. 

Zdroj: fb/martin.klus


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Rakúska lekárka, ktorá čelila antivaxerom, spáchala samovraždu! List na rozlúčku nezverejnia

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php