eReport.sk
študenti
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

ŠOK Prieskum odhalil zneužívania na ďalšej prestížnej škole v Paríži


Študentky uznávaného Parížskeho technologického inštitútu pre vedy o živote a životnom prostredí (AgroParisTech) poukázali v internom prieskume na rozsiahle sexuálne zneužívanie. V utorok o tom informoval francúzsky denník Le Monde, upozornila agentúra DPA.

V internom prieskume bolo nahlásených až 141 prípadov zneužívania vrátane 17 obvinení zo znásilnenia. Rektor AgroParisTech v reakcii na šokujúce odhalenia vyzval štátnych prokurátorov, aby nahlásené prípady vyšetrili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Súdne konanie proti pápežovi pozastavili.

Mnohé z incidentov sa údajne odohrali na univerzitných večierkoch. Študentky uviedli, že sa cítili pod tlakom konzumovať veľké množstvo alkoholu, aby lepšie zapadli do kolektívu. Nahlásených bolo aj ďalších zhruba 500 prípadov verbálneho sexuálneho obťažovania, pričom učitelia boli obvinení v približne 40 prípadoch.

Podobné prieskumy podľa Le Monde odhalili prípady sexuálneho obťažovania aj v iných francúzskych elitných akademických inštitúciách. Patria medzi ne aj medzinárodne uznávané École Polytechnique a Sciences Po. Tieto školy sa tiež zaviazali podniknúť kroky na boj proti sexuálnemu zneužívaniu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK Prieskum odhalil zneužívania na ďalšej prestížnej škole v Paríži

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne