eReport.sk
Mariah Carey v klipe ku songu "All I Want for Christmas is You".
Mariah Carey v klipe ku songu "All I Want for Christmas is You". Foto: yt/mariah carey

ŠOK po 28 rokoch! Mariah Carey čelí žalobe, mala porušiť autorské práva pri známom hite

Americká speváčka Mariah Carey čelí žalobe za údajné porušenie autorských práv v spojitosti s jej vianočným hitom „All I Want for Christmas is You“ z roku 1994. TASR správu prevzala v sobotu z webovej stránky stanice BBC.

Textár Andy Stone tvrdí, že bol spoluautorom piesne s takým istým názvom z roku 1989. Careyová podľa neho zneužila jeho „popularitu“ a „štýl“. Speváčka, spoluautor piesne Walter Afanasieff a vydavateľstvo Sony Music Enternainment sa podľa Stonea „vedome, dobrovoľne a zámerne“ podieľali na porušení autorských práv.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Gerard Pique a speváčka Shakira.

Obe piesne sa zdajú byť hudobne odlišné, píše BBC. Stone však tvrdí, že Carey vyvolala zmätok a nepožiadala o povolenie. Speváčka sa k záležitosti ešte nevyjadrila.

Stone nevysvetlil, prečo podal žalobu až teraz

Hit All I Want for Christmas is You sa po svojom vydaní dostal na čelo rebríčkov vo viacerých krajinách a do roku 2017 údajne Carey zarobil v tantiémach viac ako 60 miliónov dolárov, píše BBC.

Stone, ktorý vystupuje pod pseudonymom Vince Vance v kapele Vince Vance & the Valiants, žiada odškodné vo výške najmenej 20 miliónov dolárov. To, prečo podnikol právne kroky až 28 rokov po vydaní piesne Mariah Carey, podľa BBC nie je známe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ŠOK po 28 rokoch! Mariah Carey čelí žalobe, mala porušiť autorské práva pri známom hite

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti