tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Kristián Čekovský (OĽANO). Foto: tasr

SNS vyzýva vládu: Zrušte koncesionárske poplatky! Čekovský z OĽANO reaguje

Mimoparlamentná SNS vyzýva vládu, aby na jesennom rokovaní parlamentu navrhla zrušenie koncesionárskych poplatkov. Predseda mediálneho výboru Národnej rady SR Kristián Čekovský (OĽANO) reagoval, že vláda sa zaviazala vyriešiť financovanie RTVS tak, aby ostala zachovaná verejnoprávnosť aj nezávislosť.

„Pre slovenského občana je platenie koncesionárskych poplatkov záťažou na rozpočet domácnosti,“ skonštatovala SNS. RTVS potrebujú ročne zruba 200 miliónov eur. Rozhlas a televízia podľa SNS potrebujú systémové nastavenie financovania. Riešenie nevidí v zdvíhaní koncesionárskych poplatkov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník.
  2. Predseda Rady RTVS Igor Gallo.

Čekovský hovorí, že financovanie RTVS je nekoncepčné a dlhodobo neudržateľné. Predchádzajúce vlády podľa neho nevyriešili tento problém, ale ešte ho prehĺbili.

SNS v roku 2019 presadila zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov a poberateľov dávok v hmotnej núdzi. „Zrušením koncesií pre časť obyvateľov bez toho, aby bol výpadok nahradený, zaťali ‚experti‘ zo SNS sekeru do rozpočtu RTVS vo výške 10 miliónov eur ročne,“ poznamenal Čekovský.

Dodal, že vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala systematicky vyriešiť financovanie RTVS. Ako konkrétne bude vyzerať nový model financovania, bude ešte predmetom odborných diskusií.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SNS vyzýva vládu: Zrušte koncesionárske poplatky! Čekovský z OĽANO reaguje

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku