eReport.sk
Uprostred Andrej Danko a predstavitelia SNS, FOTO TASR – Jakub Kotian

SNS odmieta členstvo Ukrajiny v EÚ: Strana nesúhlasí s konaním premiéra, ktorý jej vstup na summite podporil


Koaličná SNS nesúhlasí s konaním predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD), ktorý podporil vstup Ukrajiny do Európskej únie (EÚ). Poukázala pri tom na maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý ako jediný líder nesúhlasí s tým, aby Ukrajina vstúpila do EÚ. Je presvedčená, že Ukrajina ani teraz, ani v budúcnosti nemôže vstúpiť do európskeho spoločenstva. EReport o tom informovala hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

Ukrajinu považuje strana za bezpečnostné riziko. Dôvodom je vojna na jej území a odovzdanie svojho nerastného bohatstva Spojeným štátom americkým. Skonštatovala, že neexistuje štát vo svete, ktorý by odovzdal celé nerastné bohatstvo inému štátu. „Preto je nepredstaviteľné, keby aj v budúcnosti, po ukončení bojov s Ruskou federáciou, Ukrajina vstúpila do EÚ, aby sa európske štáty podieľali na jej rozvoji, a tak súčasne pomáhali iným štátom, ako sú členské štáty EÚ,“ uviedla SNS. Tvrdí, že Ukrajina by po vstupe do Únie žiadala aj vstup do NATO.

Otázka na Fica

SNS zároveň očakávala, že Fico otvorí otázku, koľko dostane z nerastného bohatstva Slovensko za tri miliardy eur pomoci. Predseda koaličnej SNS Andrej Danko vo štvrtok večer (26. 6.) skritizoval slovenskú podporu záverov samitu Európskej rady, ktoré sa týkajú Ukrajiny.

Zdroj: TS/SNS, eReport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SNS odmieta členstvo Ukrajiny v EÚ: Strana nesúhlasí s konaním premiéra, ktorý jej vstup na summite podporil

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre