eReport.sk
Sneženie
Sneženie. Ilustračné foto: tasr

Sneženie komplikuje dopravu na viacerých miestach Slovenska, na D1 v smere na Prahu je hromadná nehoda!

Husté sneženie a neupravené cesty komplikujú dopravu na viacerých miestach Slovenska. Počasie spôsobuje problémy na severnej diaľnici D1, v Banskej Štiavnici či na horských priechodoch. Upozorňuje na to Zelená vlna RTVS.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Petra Krištúfková (SME RODINA)
  2. Kauza Kuciak pokračovala na súde ďalšími výpoveďami
  3. Je Netanjahu diktátor?
  4. Pronárodná politika Orbánovi vychádza

Cestári zamrzli..

Husté sneženie a neupravené cesty hlásia vodiči na D1 v úseku medzi Liptovským Hrádkom a Východnou. Neupravené a ťažko prejazdné sú pre sneženie aj cesty v Banskej Štiavnici.

Nehody

Počasie dopravu komplikuje i na horskom priechode Šturec, v stúpaní z Banskej Bystrice skončilo jedno auto v priekope. Na výjazde z Handlovej v smere do Žiaru nad Hronom sa skrížili dva kamióny a úsek je v oboch smeroch neprejazdný.

Pred snežením varuje v stredu aj Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), výstraha prvého stupňa platí pre viaceré okresy severného Slovenska. Meteorológovia vystríhajú tiež pred vetrom na horách, snehovými jazykmi a závejmi.

Katastrofa na D1

Podobne je na tom i Česká republika. Na diaľnici D1 na Vysočine v smere na Prahu havarovalo najmenej 20 áut, z toho päť kamiónov. Diaľnica je v tomto smere neprejazdná. Nehody sú aj na ďalších miestach.

V kraji husto sneží, počasie tam komplikuje dopravu už od rána. Informuje spravodajkyňa v Prahe na základe správy stanice ČT24.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sneženie komplikuje dopravu na viacerých miestach Slovenska, na D1 v smere na Prahu je hromadná nehoda!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti