eReport.sk

Zdrvujúca správa z Česka: Filmový svet opustila herecká legenda

Vo veku 86 rokov zomrela česká herečka a prekladateľka Zdena Hadrbolcová. Zahrala si vo filmoch Páni kluci či Slavnosti sněženek, pôsobila aj vo viacerých seriáloch a v divadlách.

Zdrvujúca správa z Česka

Herečka mala zdravotné problémy, posledné mesiace bola podľa webu tn.cz hospitalizovaná na oddelení dlhodobo chorých (LDN).

Zomrela herečka Zdena Hadrbolcová

Hadrbolcová študovala na pražskej Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU), potom 30 rokov hrala vo vtedajšom Divadle S. K. Neumanna (dnešné Divadlo pod Palmovkou). Neskôr pôsobila v divadlách Komedie, Rokoko či v Divadle Na zábradlí.

Jej prvou významnou filmovou úlohou bola rola v snímke Už zase skáču přes kaluže. Zahrala si aj vo filmoch Slaměný klobouk, Páni kluci, Jak svět přichází o básníky, Slavnosti sněženek, Návrat idiota a ďalších.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. NAKA zasahuje ako komando

Účinkovala vo viacerých dielách

Účinkovala tiež v televíznych seriáloch, napríklad Létající Čestmír, My všichni školou povinní, Chlapci a chlapi či v posledných rokoch v seriáli Ulice. Okrem aktívneho hrania herectvo aj vyučovala. Bola tiež autorkou, už v roku 1976 jej vyšiel román Paraple paní Černé. Venovala sa aj prekladom divadelných hier.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zdrvujúca správa z Česka: Filmový svet opustila herecká legenda

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php