eReport.sk
Korčok
Ivan Korčok bol na návšteve Ukrajiny. Foto: tasr

Korčok sa rozhodol: Sťahujeme rodiny vyslaných zamestnancov v Kyjeve a Užhorode!

Rezort slovenskej diplomacie vedený ministrom Ivanom Korčokom (nom. SaS) rozhodol o stiahnutí rodinných príslušníkov vyslaných zamestnancov na Zastupiteľskom úrade SR v Kyjeve a Generálnom konzuláte SR v Užhorode. Urobil tak po sobotnom zasadnutí krízového štábu Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR a vyhodnotení dostupných spravodajských informácií. TASR o tom informoval hovorca ministerstva Juraj Tomaga.

MZVEZ zároveň mení cestovné odporúčanie na úroveň necestovať na Ukrajinu bez ohľadu na účel cesty. „Toto rozhodnutie je výsledkom dnešného rokovania medzi zastupiteľskými úradmi členských krajín EÚ v Kyjeve. Rozhodnutie rezortu diplomacie sa opiera o vyhodnotenie najaktuálnejších zdieľaných spravodajských informácií, ktoré hovoria o ďalšom zhoršovaní bezpečnostného prostredia a eskalácii napätia,“ uviedol Tomaga. 

Rezort diplomacie je pripravený ďalej upraviť cestovné odporúčania podľa aktuálneho vývoja. „V tejto súvislosti odporúčame pravidelne sledovať webovú stránku rezortu a využiť možnosť registrácie na stránkach MZVEZ SR,“ dodal Tomaga.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hrozí ďalší vojnový konflikt?
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  3. Anna Zemanová (SaS) a Marián Kéry (Smer-SD).
  4. Demonštranti protestujú proti možnej eskalácii napätia medzi Ruskom a Ukrajinou počas zhromaždenia v centre ukrajinskej metropoly Kyjev v sobotu 12. februára 2022.
  5. Minister vnútra ČR Vít Rakušan.
  6. Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský
  7. Šéfka švédskej diplomacie Ann Lindeová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Korčok sa rozhodol: Sťahujeme rodiny vyslaných zamestnancov v Kyjeve a Užhorode!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti