eReport.sk
Renáta Zmajkovičová Zdroj: tasr

Smeráčka o kauze ministerky Milanovej. Je to zastierací manéver OĽANO?

O ministerke kultúry Natáliii Milanovej sa doteraz príliš veľa nepísalo. No v posledných dňoch toho má zrejme viac ako dosť. Najprv si musela vypočuť výhrady kultúrnej obce k nastaveným protipandemickým opatreniam, teraz zase čelí škandálu uniknutej údajnej konverzácie s bývalým siskárom Petrom Tóthom.

Peter Tóth mal Milanovej v minulosti radiť ohľadom politického pôsobenia. „Mali by sme sa zamyslieť nad nejakou oblasťou, v rámci ktorej by si sa profilovala, Natálka, aby sme dali tvojim blogom určité smerovanie,“ cituje uniknuté maily Nový Čas. Kontakt neprerušili ani po tom, ako sa Milanová v roku 2014 dostala do OĽANO a neskôr sa stala aj poslankyňou parlamentu. „Dnes už je skutočne ten deň, keď moje kroky povedú do národnej zrady,“ píše sa v jednom z mailov, ktorý mala adresovať Tóthovi.

– Foto: fb/renata.zmajkovicova.stranka

V komunikácii sa tiež nemala príliš lichotivo vyjadrovať na adresu šéfa OĽANO Igora Matoviča, ten však prekvapivo celú záležitosť komentovať nechcel. Podľa bývalej podpredsedníčky parlamentu a smeráčky Renáty Zmajkovičovej sa však stupňuje tlak na odstúpenie Milanovej. „Ak odstúpi, či strana jej dá odporúčanie odstúpiť, bude to nie pre jej neschopnosť a neodbornosť viesť rezort kultúry, ale za jej vzťahy, väzby, komunikáciu v minulosti, ako slobodnej nádejnej političky. Zastierací manéver OĽANO,“ tvrdí Zmajkovičová.

Ministerka Milanová prežíva náročné obdobie. – Foto: tasr

„Ak sa jej zbavia, tak kultúrna verejnosť bude spokojná a snáď sa i upokojí kultúrna obec. OĽANO bude držať líniu odbornej zdatnosti ministerky, tá je podľa nich IN, len jej komunikácia so “závadovou” osobou v minulosti je OUT,“ dodáva bývalá poslankyňa. Hoci to tak môže vyzerať, Zmajkovičová tvrdí, že sa Milanovej nezastáva. „Je to najslabšia ministerka kultúry v histórii a i jedna z tých najmenej odborne zdatných členov vlády. Jej odstúpenie z funkcie by bolo päť minút po dvanástej,“ uzatvorila.

Čítajte viac:

  1. Daniel Krajcer

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smeráčka o kauze ministerky Milanovej. Je to zastierací manéver OĽANO?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti