eReport.sk
Daniel Krajcer
Daniel Krajcer, foto: tasr

Fúha. Exminister kultúry naložil vláde aj Milanovej. Toľko odtieňov hlúposti je veľa aj na túto vládu!

Od dnešného dňa by mali platiť nové opatrenia pre kultúru. Iba pred pár dňami oznámila ministerka kultúry Natália Milanová, že sa jej podarilo na vláde vyrokovať otvorenie niektorých podujatí. Podmienky však niektorým vyrazili dych.

„Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom, ministrom zdravotníctva a po konzultáciách s odborníkmi, sme dospeli k posunu. Od pondelka (10.1.) sa otvárajú kultúrne podujatia v režime pre očkovaných a prekonaných (OP). Kapacita bude nastavená na 50 návštevníkov,“ napísala šéfka rezortu kultúry na sociálnej sieti. Okamžite sa však strhla kritika.

Ministerka kultúry Natália Milanová je pod paľbou kritiky kvôli opatreniam. – Foto: tasr

Reagovala napríklad europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. „K tomu číslu 50 ste prišli na akom vedeckom základe?“ rypla si politička. „Ste ministerka kultúry, preboha, vy máte dosah na to, či sa táto ťažko skúšaná krajina prepadne do absolútnej nekultúry a či necháme pokapať nielen tých v žiari reflektorov, ale aj tých za nimi, alebo či sa zbavíte vlastného ega a rozhodnete zodpovedne, čo s našimi kultúrnymi inštitúciami bez ohľadu na to, aký k ním mate skutočný vzťah,“ dodala.

Ozval sa však aj bývalý minister kultúry Daniel Krajcer. Svoj príspevok na sociálnej sieti nazval „50 odtieňov hlúposti“ a ako sa dalo predpokladať, s nastavenými pravidlami pre otvorenie kultúrnych podujatí má tiež problém. „Kvôli 50-tim divákom sa drvivej väčšine kultúrnych zariadení neoplatí čokoľvek organizovať. A dokonca tí, ktorí sú v prenájme, strácajú nárok aj na kompenzáciu nájomného. Pekná hlúposť, však?! Verím, že toľko odtieňov hlúposti je veľa aj na túto vládu a svoje rozhodnutie zmení,“zamyslel sa bývalý člen SaS, ktorý tuší, prečo je také ťažké „vyboxovať“ pre kultúru lepšie podmienky.

– Foto: fb/daniel.krajcer

„Nie je to nič osobné voči pani Milanovej, fakt nemám potrebu do nej kopať, ale pokiaľ nebude mať rezort kultúry na čele človeka s reálnym politickým výtlakom, kultúra bude vždy ako od macochy,“ uzavrel Krajcer.

Čítajte viac:

  1. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fúha. Exminister kultúry naložil vláde aj Milanovej. Toľko odtieňov hlúposti je veľa aj na túto vládu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti