eReport.sk
Ministerka kultúry Natália Milanová Foto: tasr

Šokujúca korešpondencia. Milanová si mala vypisovať s kontroverzným exsiskárom Tóthom

Kto by to bol povedal. Ministerka kultúry Natália Milanová si v rokoch 2012 až 2016 nechávala upravovať svoje blogy Petrom Tóthom. Nový Čas sa dostal k údajným mailom, ktoré si mali posielať Natália Milanová a exsiskár. Bývalý Kočnerov kamarát jej mal pomáhať v politickej kariére a radiť jej v otázkach vstupu do parlamentu.

Milanová sa s kontroverzným exsiskárom Tóthom, ktorý organizoval aj sledovanie novinárov pre Mariana Kočnera zoznámila počas kampane politickej strany 99 %, pre ktorú obidvaja pracovali. Milanová nenechala nič na náhodu a svoje blogy, ktoré v tom období zverejňovala si nechala kontrolovať práve kontroverzným exsiskárom.

Tóth vypovedal aj na hlavnom pojednávaní v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. – Foto: tasr

Tóth jej mal radiť aj čo sa týka jej budúceho politického pôsobenia. „Mali by sme sa zamyslieť nad nejakou oblasťou, v rámci ktorej by si sa profilovala, Natálka, aby sme dali tvojim blogom určité smerovanie,“ cituje uniknuté maily Nový Čas. Kontakt neprerušili ani po tom, ako sa Milanová v roku 2014 dostala do OĽANO a neskôr sa stala aj poslankyňou parlamentu. „Dnes už je skutočne ten deň, keď moje kroky povedú do národnej zrady,“ píše sa v jednom z mailov, ktorý mala adresovať Tóthovi.

Matovič je šašo

V komunikácii sa nevyhli ani komentovaniu šéfa OĽANO. O Matovičovi sa údajne nevyjadrovala veľmi lichotivo: „Šašo bol vždy dôležitou postavičkou, mohol si dovoliť povedať pravdu/svoj názor a o hlavu aj tak neprišiel. Spoločnosť asi bude šašov vždy svojím spôsobom potrebovať.“ Okrem pikantných tém, ktoré mali byť tiež na pretrase sa obuli aj do médií. Podľa uniknutých mailov mali kritizovať bulvárne médiá a Milanová mala následne dokonca navrhnúť organizáciu happeningu pod názvom „verejné pálenie bulváru“.

Samotná ministerka pre Nový Čas nepoprela, že s Tóthom komunikovala. „Ak niekoho baví hrabanie sa v mojej súkromnej komunikácii pred vstupom do politiky, prajem mu príjemné čítanie,“ reagovala pre denník ministerka.

Spoluprácu s Milanovou nepoprel ani Peter Tóth. Či ide o pravé maily, potvrdiť nevie, a zároveň sa pýta, kto má záujem zdiskreditovať ministerku kultúry. „Pani Milanovú som spoznal ešte ako Galisovú pracovne, myslím si, že v roku 2011. Spolupracoval som s ňou pri kampani hnutia 99 % a spolu s niektorými kolegami som jej pomáhal kontrolovať blogy tak, ako som opravoval blogy mnohým iným ľuďom. Dokonca som za niektorých tie blogy písal, napríklad aj za doktora Klimenta, sudcu najvyššieho súdu SR,“ tvrdí Tóth.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šokujúca korešpondencia. Milanová si mala vypisovať s kontroverzným exsiskárom Tóthom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti