eReport.sk
Citlivo to vníma?
Prezidentka Zuzana Čaputová nemá podľa Ľuboša Blahu právo kádrovať ľudí kvôli ich názorom. Foto: tasr

Čaputová o Erdoganovom znovuzvolení do funkcie: Občanom Turecka želám napredovanie v budovaní demokratickej spoločnosti

Čaputová o Erdoganovom znovuzvolení do funkcie. Prezidentka SR Zuzana Čaputová zablahoželala tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi k znovuzvoleniu do funkcie. Zaslala mu blahoprajný telegram.

Čaputová o Erdoganovom znovuzvolení do funkcie

„V súčasnej dobe, keď náš sused a priateľ Ukrajina čelí bezprecedentnej agresii zo strany Ruskej federácie, sa medzi mnohými výzvami, ktorým čelí medzinárodné spoločenstvo, dostáva do popredia hlavne otázka bezpečnosti. Dúfam preto, že sa v záujme posilnenia našej spoločnej bezpečnosti podarí dokončiť ratifikačný proces pristúpenia Švédska do Severoatlantickej aliancie ešte pred samitom vo Vilniuse,“ uviedla hlava štátu. Erdogan sa v minulosti vyjadril, že stále nie je pripravený podporiť členstvo Švédska v NATO, keďže Štokholm podľa neho poskytuje útočisko teroristickým organizáciám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedom maďarskej vládnej strany Fidesz zostáva Viktor Orbán
  2. Režisérka Justine Trietová získala v Cannes hlavnú cenu.
  3. Erdogan stojí za Palestínou
  4. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?

Prezidentka zaželala občanom Turecku rozvoj i napredovanie v budovaní demokratickej spoločnosti

Občanom Turecka prezidentka zaželala mier, rozvoj, stabilitu, prosperitu a napredovanie v budovaní demokratickej spoločnosti. Verí, že vzťahy medzi Slovenskom a Tureckom sa budú úspešne rozvíjať vo všetkých oblastiach spoločného záujmu a v prospech občanov oboch štátov.

Znovuzvolenie do funkcie

Úradujúci prezident Erdogan sa v nedeľu (28. 5.) stal víťazom druhého kola prezidentských volieb v Turecku. Týmto víťazstvom sa jeho doteraz 20 rokov trvajúce vládnutie Turecku predĺži do roku 2028.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová o Erdoganovom znovuzvolení do funkcie: Občanom Turecka želám napredovanie v budovaní demokratickej spoločnosti

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php