eReport.sk
Slovenskí hasiči pomáhali v Taliansku odstraňovať škody po povodniach. Foto: fb/prezidiumhazz

Slovenskí hasiči sa vracajú domov! V Taliansku pomáhali odstraňovať následky povodní

Slovenskí hasiči ukončia v sobotu 3. júna svoju činnosť pri meste Conselice v Taliansku, kde pomáhali pri odstraňovaní následkov povodní. Slovenský modul vysokokapacitného odčerpávania (HCP) momentálne pokračuje v nasadení spolu s tímami z Belgicka a Slovinska. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová.

„Slovenský tím nepretržite čerpá vodu počas dňa i noci. Slovenskí hasiči doposiaľ prečerpali 690.000 kubických metrov pri meste Conselise a 602.000 kubických metrov pri meste Ravenna. Spolu prečerpal modul HCP zo Slovenska už 1.292.000 kubických metrov vody,“ priblížila.

Related Posts

  1. Veci môžu byť inak!
  2. Eduard Heger
  3. Boris Kollár bol vo Švajčiarsku.

Slovenskí hasiči v sobotu končia

V sobotu sa podľa nej hasiči začnú pripravovať na cestu domov. „Posledná zmena začne čerpať vodu v sobotu po 7.30 h ráno, zatiaľ čo ostatní príslušníci budú baliť vecné prostriedky a modul sa bude pripravovať na cestu naspäť na Slovensko,“ poukázala Križanová.

Nedávne záplavy v regióne Emilia-Romagna na severe Talianska spôsobili škody za vyše sedem miliárd eur. Slovensko vyslalo do Talianska 25 hasičov a dve veľkokapacitné čerpadlá, ktoré umožňujú spolu odčerpať 6000 kubických metrov vody za hodinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovenskí hasiči sa vracajú domov! V Taliansku pomáhali odstraňovať následky povodní

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php