eReport.sk
Na snímke Aleksandar Æavriæ (Slovan) sa raduje po strelení tretieho gól poèas stretnutia 4. kola H-skupiny Európskej konferenènej ligy (EKL) vo futbale medzi ŠK Slovan Bratislava - FC Bazilej na Tehelnom poli v Bratislave vo štvrtok 13. októbra 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer

Slovan spoznal súpera v pohárovej Európe: Natrafí na tím zo skupiny!

Súperom futbalistov Slovana Bratislava v osemfinále Európskej konferenčnej ligy 2022/2023 bude FC Bazilej. Rozhodol o tom piatkový žreb vo švajčiarskom Nyone. Prvý zápas odohrá úradujúci slovenský šampión 9. marca na pôde súpera, odvetu o týždeň neskôr doma na Tehelnom poli.

Tím zo skupiny

Oba tímy na seba narazili už v základnej H-skupine. Slovan vyhral na pôde súpera 2:0, doma s ním remizoval 3:3. Okrem Bazileja mohli „belasí“ dostať za súpera aj niektorý z ďalších siedmich tímov, ktoré postúpili z play off do osemfinále – Lazio Rím, AEK Larnaka, Šeriff Tiraspoľ, Anderlecht Brusel, Lech Poznaň, AC Fiorentina a KAA Gent.

Slovan sa medzi 16 najlepších prebojoval z prvého miesta H-skupiny, ktorú vyhral v konkurencii FC Bazilej, Žalgirisu Vilnius a Pjuniku Jerevan. Finále Európskej konferenčnej ligy sa uskutoční 7. júna v Prahe.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovan spoznal súpera v pohárovej Európe: Natrafí na tím zo skupiny!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Najnovšie