eReport.sk
Dušan Pašek ml., foto:tasr

Slovan si v zápase so Zvolenom uctí pamiatku Sádeckého a Pašeka ml.

Vo veku 36 rokov zomrel viceprezident a generálny riaditeľ klubu IHL iClinic Bratislava Capitals Dušan Pašek mladší. Informovali o tom portály Nového Času a TV JOJ, podľa ktorých bývalý hokejista Slovana Bratislava, Košíc, Skalice či Banskej Bystrice spáchal samovraždu na bratislavskej Kolibe.

Je to obrovská strata pre slovenský šport a pre každého, kto Dušana poznal. Mal pred sebou celý život a veľké plány, ako pomôcť slovenskému hokeju. Bol to môj najlepší priateľ a jeho smrť ma hlboko zasiahla. Chcem zároveň vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližšej rodine,” uviedol na facebookovej stránke Bratislava Capitals prezident klubu Ivo Ďurkovič. Účastník Ice Hockey League bude o ďalšom pokračovaní klubu informovať v najbližších dňoch.

K smrti svojho bývalého hráča sa vyjadril na klubovom webe aj bratislavský Slovan: „HC SLOVAN Bratislava prijal dnes dopoludnia s hlbokým zármutkom správu o smrti svojho odchovanca a bývalého hráča klubu Dušana Pašeka ml., ktorý aktuálne zastával pozíciu viceprezidenta klubu Bratislava Capitals hrajúceho v rakúskej nadnárodnej ICE HL. HC SLOVAN Bratislava vyjadruje rodine, priateľom a známym Dušana Pašeka ml. úprimnú sústrasť.” K smrti Dušana Pašeka ml. prišlo iba dva dni po tom, ako v tom istom klube zomrel vo veku 24 rokov útočník Boris Sádecký. Ten minulý piatok skolaboval na ľade rakúskeho Dornbirnu, bol vo vážnom stave a napokon skonal na zlyhanie srdca.

Viac zo športu:

  1. Marián Gáborík počas tlačovej konferencie Tipsport Ligy k All-Star víkendu 2020.

Vedenie Slovana v dôsledku tragických udalostí zvažovalo odklad piatkového domáceho stretnutia 14. kola Tipos extraligy s HKM Zvolen, nakoniec sa však duel uskutoční. „Na základe porady v kabíne s hráčmi HC Slovan bolo prijaté rozhodnutie, že Slovan na dnešný zápas proti Zvolenu napokon nastúpi. Hráči si uctia pamiatku Borisa Sádeckého a Dušana Pašeka ml. v zápase. Tragickým okolnostiam bude prispôsobený celkový rámec zápasu, vrátane minúty ticha,” uviedol HC Slovan na svojom twitterovom účte.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovan si v zápase so Zvolenom uctí pamiatku Sádeckého a Pašeka ml.

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Celebrity

Šport