eReport.sk
Hráči Slovana, foto:ig/škslovan

Slovan pred kľúčovým zápasom súpera nepodceňuje, Weiss spoliehame sa na divákov

Futbalisti Slovana pristúpia s plnou vážnosťou k odvetnému duelu 3. predkola Európskej ligy UEFA, do ktorého vstupujú s dvojgólovým náskokom po víťazstve 3:1 na pôde gibraltárskeho Lincolnu Red Imps.

V prípade postupu sa bratislavský klub v boji o skupinovú fázu stretne so zdolaným zo zápasu 3. predkola Ligy majstrov medzi Olympiakosom Pireus a Ludogorcom Razgrad (prvý zápas 1:1 „Vôbec sa nepovažujeme za postupujúceho, súpera nepodceňujeme. Vo futbale sa stáva všeličo, preto sme obozretní a pristupujeme k odvete s rešpektom. Verím, že budeme hrať ofenzívne, k čomu nám snáď pomôžu aj diváci. Dúfam, že ukážu hlad po futbale a bude ich na tribúnach aspoň sedemtisíc, aj keď súper možno nie je úplne atraktívny. Spoliehame sa na ich pomoc. Futbal bez nich bol dlhé mesiace smutný. Verím, že zajtra aj vďaka nim bude veselý,“ povedal tréner úradujúceho slovenského šampióna Vladimír Weiss st. na predzápasovej tlačovej konferencii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovan po prehre v Berne vypadol z Ligy Majstrov
  2. Morhad Amdouni zhodil všetky fľašky s vodou

Minulý štvrtok na Gibraltáre jeho tím splnil rolu favorita, výsledkom však potešil viac ako predvedenou hrou. „Neočakávam ľahký zápas, ako si možno niekto myslí. V niektorých ukazovateľoch sme totiž boli slabší ako súper. Boli sme však po dlhom čase efektívni, z troch striel na bránu sme strelili tri góly. Doma musíme hrať aktívnejšie smerom dopredu a súčasne pozorne vzadu. Lincoln si v prvom zápase tiež dokázal utvoriť nejaké šance, má šikovných hráčov. No ja verím, že máme dostatočne skúsené mužstvo a postúpime do play off. Pre pokojnú sezónu v klube bude veľmi dôležité, aby sme zajtrajší zápas zvládli,“ pokračoval Weiss st. Ak jeho mužstvo postúpi, zaistí si účasť minimálne v skupinovej fáze Európskej konferenčnej ligy (EKL), do ktorej by „spadol“ v prípade neúspechu v play off EL.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovan pred kľúčovým zápasom súpera nepodceňuje, Weiss spoliehame sa na divákov

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti