Slovan po prehre v Berne vypadol z Ligy Majstrov
Slovan prehral s YBB, foto:tasr Young Boys' Ulisses Garcia celebrates after scoring during the Champions League second qualifying round, second leg soccer match between Switzerland's Young Boys' Bern and Slovakia's SK Slovan Bratislava at the Wankdorf stadium in Bern, Switzerland, on Wednesday, July 28, 2021. (Anthony Anex/Keystone via AP)

Slovan nezvládol odvetu Ligy majstrov vo Švajčiarsku: Ostáva mu boj Európsku ligu!

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vypadli v 2. predkole Ligy majstrov 2021/2022 so švajčiarskym majstrom Young Boys Bern. Po bezgólovej domácej remíze v prvom súboji prehrali v stredajšej odvete v Berne 2:3.

Slovenský majster sa presunul do Európskej ligy UEFA, kde sa v 3. predkole pobije o postup do play off s gibraltárskym šampiónom Lincoln Red Imps. Toho vyradil rumunský CFR Kluž po výhrach 2:1 vonku, resp. 2:0 doma. Ak „belasí“ súpera z Gibraltáru eliminujú, budú mať istý postup minimálne do základnej skupiny novej Európskej konferenčnej ligy.

Bern mal na umelej tráve od začiatku viac loptu na kopačkách a snažil sa hostí zatlačiť do defenzívy. Trest za premárnené šance na vyrovnanie prišiel o pár minút, keď z nenápadnej akcie vystrelil z hranice šestnástky Garcia a lopta sa od pravej tyčky odrazila za chrbát Chovana. Young Boys v ďalších fázach s prehľadom kontroloval priebeh, jeho hráči boli agresívnejší v súbojoch. Ak chceli hostia so zápasom ešte niečo urobiť, potrebovali po zmene strán dať rýchly gól.

FOTO ZO ZÁPASU LM MEDZI SLOVANOM A YOUNG BOYS BERN NÁJDETE V GALÉRII

Opak bol pravdou, Kashia v snahe zastaviť prenikajúceho Eliu fauloval a z nariadeného priameho kopu skvele do ľavého horného rohu trafil Aebischer. Zdalo sa, že o postupujúcom je rozhodnuté, ale hostia boli proti. V 60. minúte zahral Weiss priamy kop a striedajúci Kanga si len po pár sekundovom pobyte na ploche dal vlastný gól. A o dve minúty už bol rozdiel v skóre len jednogólový, pretože Weiss vysunul Rataa, ten našiel presným centrom osamoteného Hentyho.

1. Zuzana Rehák Štefečeková,

V 86. minúte hostia takmer dosiahli vyrovnanie, po priamom kope Weissa a závare v šestnástke však Kankava napálil loptu len do brvna a hlavička De Marca z dorážky išla tesne vedľa. Keďže domáci v nadstavenom čase nevyužili tri šance, skóre sa už nezmenilo a Slovan v LM skončil.