Švédsko - Slovensko
Slovensko prehralo so Švédskom, foto:tasr

Slovensko nezvládlo kľúčový zápas proti Švédsku: Tesná prehra nás môže stáť postup!

Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase v E-skupine EURO 2020 so Švédskom 0:1. Na Štadióne Krestovskij v Petrohrade rozhodol Emil Forsberg z pokutového kopu v 77. minúte. Slováci majú na konte stále tri body za triumf nad Poľskom (2:1), účinkovanie v základnej skupine uzavrú v stredu 23. júna, keď o 18.00 SELČ nastúpia v Seville proti domácemu Španielsku.

Tréner Štefan Tarkovič urobil dve zmeny v základnej zostave oproti výhre nad Poľskom, namiesto Lukáša Haraslína poslal do hry Martina Koscelníka, Jakuba Hromadu vymenil Patrik Hrošovský. V prvom polčase mali obe mužstvá svoje silnejšie fázy, ale gól nepadol. V druhom polčase rozhodol o triumfe výberu Tre kronor gólom z pokutového kopu Forsberg.

FOTO ZO ZÁPASU SLOVENSKA SO ŠVÉDSKOM NÁJDETE V GALÉRII

Po konečnom hvizde tak stále platí, že Slovensko ešte nikdy Švédov nezdolalo. V šiestom vzájomnom súboji, treťom súťažnom, utrpelo tretiu prehru. Severania sa so štyrmi bodmi dostali na čelo tabuľky, Slováci klesli na druhé miesto pred Španielov, ktorých v sobotu čaká v Seville súboj s posledným Poľskom (21.00 SELČ).