eReport.sk
Slováci nemusia mať obavy!
Respirátor. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Taraba: WHO by chcela mať právo popierať suverenitu štátov a ľudských práv. Nedovolíme to!

Slováci nemusia mať obavy! „Vláda nebude súhlasiť so žiadnou WHO zmluvou, ktorá by preniesla národnú suverenitu pri riešení akejkoľvek pandémie na nadnárodný orgán tak ako koluje v pracovných podkladoch. Tam WHO má mať právo popierať suverenitu štátov a ľudských práv,“ informuje minister.

Slováci nemusia mať obavy!

Nový minister životného prostredia na sociálnej sieti informuje, že veľa občanov ho kontaktuje ohľadom pandemickej zmluvy WHO.

Taraba uisťuje Slovákov, že sa nemajú čoho báť. „Vláda nebude súhlasiť so žiadnou WHO zmluvou, ktorá by preniesla národnú suverenitu pri riešení akejkoľvek pandémie na nadnárodný orgán tak ako koluje v pracovných podkladoch. Tam WHO má mať právo popierať suverenitu štátov a ľudských práv,“ napísal minister.

„Za SNS sme túto otázku dávali do popredia koaličných rokovaní. Včera to potvrdil na sneme aj premiér Fico. Preto sme v programovom vyhlásení vlády jasne uviedli, že medzinárodné zmluvy tohto druhu nemá právo schvaľovať vláda, ani zástupca Slovenska. Ale ako tvrdí ústava, len parlament,“ píše ďalej Tomáš Taraba.

Related Posts

  1. Je to také jednoduché
  2. Taraba informuje. Minister životného prostredia prináša informáciu, ktorý prekvapí

V súvislosti s pripravovanou dohodou WHO sa šíria aj dezinformácie. Tie Taraba dáva na pravú mieru. „Na druhej strane platí, že sme si dali ako koalícia urobiť právnu analýzu. Aj sme konzultovali zástupcov Slovenska ohľadom tvrdení jedného politika, ktorý vo videu tvrdil, že Slovensko má už len čas do 30.11. novú WHO zmluvu odmietnuť. Toto tvrdenie nie je pravdivé. Rokovania na úrovni WHO ohľadom tohto dokumentu sú len na úrovni pracovných skupín. Nateraz sa nedá ani odhadnúť, či vôbec v určitom blízkom čase vznikne dohoda medzi štátmi do takej podoby, že bude na stole ako dokument na schválenie. Situáciu blízko mapujeme, ale nie je dôvod na paniku,“ uzavrel Tomáš Taraba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: WHO by chcela mať právo popierať suverenitu štátov a ľudských práv. Nedovolíme to!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php