eReport.sk
Podvod na voličov!
Minister životného prostredia Tomáš Taraba podal trestné oznámenie za státisícovú škodu, ktorú zanechal jeho predchodca Ján Budaj. Foto: tasr

Taraba: Vieme, ako budeme riadiť štát, príde legislatívna smršť!

Vláda má jasnú predstavu o tom, čo chce so Slovenskom urobiť. Národnú radu (NR) SR čaká legislatívna smršť. Vyhlásil to minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) v pléne parlamentu počas diskusie o programovom vyhlásení vlády (PVV).

Vystúpil s prejavom

„Nemusíte sa obávať, že PVV nie je jasne zadefinované. Každý z nás veľmi dobre vie, čo sa pod ktorou vetou skrýva, a presne vieme, kedy s akým zákonom prídeme,“ povedal Taraba. Skonštatoval, že ak budú poslanci chcieť spolupracovať, bude priestor na vylepšovanie zákonov. „Nemusíte sa obávať, že nevieme, čo chceme,“ povedal poslancom s tým, že vláda bude riadiť krajinu efektívne a dobre.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blíži sa jeho koniec?
  2. Šéf OSN apeluje

Za viaceré krátkodobé ciele envirorezortu označil napríklad potrebu odstrániť problémy a nezrovnalosti, ktoré vznikli pri zmenách legislatívy v uplynulom volebnom období. Poukázal na negatívne dôsledky pre samosprávy aj na nedostatky v zákonoch. Kritizoval aj reformu národných parkov, vidí za tým snahu o realitný biznis.

Reagoval na kritiku opozície

Minister reagoval aj na výčitky opozície, že PVV obsahuje málo konkrétnych krokov. Poznamenal, že predchádzajúca vláda svoj program tvorila tak, že doň zaradila všetky predvolebné sľuby, a nepodarilo sa jej ich plniť. V rámci reakcie tiež poznamenal, že KDH malo možnosť byť súčasťou vlády a vedome sa rozhodlo byť v opozícii. Myslí si, že spoločne mohli vo vláde presadiť omnoho viac.

Sľub KDH dodržalo

Predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková pripomenula predvolebné sľuby KDH o tom, že do vlády so Smerom-SD nepôjde. „Sľub sme aj dodržali,“ podčiarkla. Deklarovala, že pri žiadnom zákone nebude hnutie „obchodovať“ s vládou, ale sa bude pozerať na jeho obsah.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Vieme, ako budeme riadiť štát, príde legislatívna smršť!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre