eReport.sk
Záchranári odnášajú zranenú osobu po tragickej nehode autobusu, ku ktorej došlo na predmestí talianskeho mesta Benátky v utorok 3. októbra 2023. Pri nehode zahynulo najmenej 21 ľudí. Podľa Reuters autobus sa zrútil z nadjazdu a spadol v blízkosti železničnej trate. K tragédii došlo v pevninskej časti Mestre, ktorá je s Benátkami spojená mostom, informovali talianske tlačové agentúry. Foto: tasr/ap

Slováci medzi obeťami ani zranenými v Taliansku nie sú

Medzi obeťami ani zranenými pri utorkovej dopravnej nehode autobusu na predmestí talianskeho mesta Benátky nie sú podľa dostupných informácií občania Slovenskej republiky. Pre TASR to v stredu uviedol komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Zastupiteľský úrad SR v Ríme je v súvislosti s tragickou nehodou autobusu v Taliansku v kontakte s miestnymi orgánmi,“ dodalo ministerstvo.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Arpád Soltész zaujal rázny postoj voči Palestíne.
  2. Na snímke obžalovaný Pavol R. na súdnom pojednávaní v kauze Maják nádeje 26. apríla 2023 v Bratislave. Foto: TASR

Zahynulo 21 ľudí

Úrad benátskeho prefekta v stredu potvrdil, že po páde autobusu z nadjazdu nad železnicou na predmestí Benátok zahynulo 21 ľudí. Medzi mŕtvymi je aj bábätko, 12-ročné dieťa a tínedžerka.

Autobus viezol ľudí z historického centra Benátok do kempingu. Nešťastie sa stalo medzi štvrťami Mestre a Marghera a autobus poháňaný metánom začal po páde z desaťmetrovej výšky horieť. Záchranári oznámili, že ide o „tragédiu prevažne mladých ľudí“.

Benátska prokuratúra začala vyšetrovanie príčin nehody.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slováci medzi obeťami ani zranenými v Taliansku nie sú

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php