eReport.sk
Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s exšéfom SNS a bývalým primátorom Žiliny Jánom S.
Proces s Jánom Slotom, foto:tasr

FOTO Kedysi mocný Ján Slota stojí pred súdom. Prišiel sám, oporou mu sú len barly

Slota stojí pred súdom. Na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začalo hlavné pojednávanie s exšéfom SNS a bývalým primátorom Žiliny Jánom Slotom. Obžalovaný je z korupcie, vinu odmieta. Prípad súvisí s ovplyvňovaním žilinského krajského súdu.

Ján Slota čelí obžalobe pre účastníctvo na zločine prijímania úplatku formou pomoci. Podľa prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) mal Ján S. vybavovať na žilinskom krajskom súde miernejší trest pre muža, ktorý bol prvostupňovým súdom odsúdený na nepodmienečný trest. U právoplatne odsúdeného exsudcu Pavla Polku mal mužovi v odvolacom konaní vybaviť zmiernenie trestu na podmienku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ktorý z našich politikov je väčší populista?
  2. Pavol Slota
  3. Obvinený exprimátor Žiliny a bývalý šéf SNS Ján Slota po prepustení zo zadržania na slobodu v Pezinku 26. marca 2022.
  4. Patrik Groma na archívnej snímke zo septembra 2018. Aj vtzedy bol kandidátom na primátora Žiliny.

Cíti sa nevinný

Exšéf SNS pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný. Podľa obhajoby je obžaloba účelová, nedôvodná a postavená na nezákonne získaných dôkazoch. „Od nikoho som nezobral nijaké peniaze a nikomu som ich ani neodovzdal,“ povedal Ján S. s tým, že muža, pre ktorého mal miernejší trest vybavovať, nepozná a nikdy sa nestretli.

Zo zločinu prijímania úplatku spáchaného v spolupáchateľstve obvinila exšéfa SNS Národná kriminálna agentúra (NAKA) v marci 2022 v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí žilinského krajského súdu v roku 2018. Neskôr mu pribudlo aj ďalšie obvinenie z korupcie.

Vyšetrovateľ žiadal pre Jána S. vlani na jar väzbu, ŠTS v Pezinku ho však prepustil zo zadržania na slobodu. Preventívnu väzbu nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka, Najvyšší súd mu neskôr obmedzenia a povinnosti sprísnil takzvaným elektronickým monitorovacím náramkom.

Ján Slota kedy si patril k mocným mužom slovenskej politiky. Dnes si pri chôdzi pomáha paličkou.

POZRITE, ČO UROBIL S JÁNOM SLOTOM ČAS
Začal sa proces v korupčnej kauze s exšéfom SNS Jánom S., vinu odmieta. Foto. TASR
Začal sa proces v korupčnej kauze s exšéfom SNS Jánom S., vinu odmieta. Foto. TASR

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Kedysi mocný Ján Slota stojí pred súdom. Prišiel sám, oporou mu sú len barly

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php