eReport.sk
Ľudia kráčajú so psami po tmavej ulici v meste Záporožie na juhovýchode Ukrajiny v stredu 19. októbra 2022.
Ľudia kráčajú so psami po tmavej ulici v meste Záporožie na juhovýchode Ukrajiny v stredu 19. októbra 2022. Foto: tasr/ap

Sky News: Rusi zasiahli školu v Záporožskej oblasti, Kryvyj Rih mal nervydrásajúcu noc

Školu v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny zasiahla vo štvrtok ráno ruská raketa. Informovali o tom médiá, na ktoré sa odvolal portál britskej televízie Sky News.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. Biden "tlačí" na Ankaru
  3. Zelenskyj poskytol ďalšie podrobnosti
  4. Líderka pravicovej politickej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová.
  5. Diktuje Scholz Rusku podmienky?
  6. Na archívnej satelitnej snímke z 28. augusta 2022 je pohľad na ruskými vojskami okupovanú Záporožskú jadrovú elektráreň (ZAES) v Záporoží na Ukrajine.
  7. Na snímke oprava elektrického vedenia po silnom vetre v obci Lutiše neďaleko Žiliny 26. februára 2020.
  8. Rusko je synonymom teroru
  9. nukleárny výbuch, jadrová zbraň, hríb
  10. Naď hlási

Zástupca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko uviedol, že raketa zasiahla „odbornú školu“ v dedine Komyšuvacha okolo 07.20 h. Podrobnosti o obetiach nie sú zatiaľ známe. „Títo ‚neľudia‘ budú určite potrestaní,“ dodal Tymošenko.

Zelenskyj: Zničených bolo 30 percent elektrární

Rusko v októbri vystupňovalo útoky na veľké ukrajinské mestá, zrejme v odplate za zbombardovanie Kerčského mosta spájajúceho ruskú pevninu s Krymským polostrovom, ktorý Moskva protiprávne anektovala v roku 2014, približuje Sky News.

Moskva tvrdí, že útoky cieli na energetickú infraštruktúru Ukrajiny a vojenské zariadenia, ale ruské útoky zasiahli aj obytné oblasti a školy. Začiatkom tohto týždňa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj informoval, že zničených bolo 30 percent všetkých elektrární na Ukrajine.

Útoky zasiahli aj zariadenie energetickej infraštruktúry

Dedina Komyšuvacha sa nachádza asi 35 kilometrov od mesta Záporožie, ležiaceho na ukrajinskom juhovýchode neďaleko frontových línií vojny, píše portál americkej televízie CNN. A hoci mesto samotné ovláda Ukrajina, približne tri štvrtiny Záporožskej oblasti sú okupované ruskými silami. Táto administratívna oblasť je jedným zo štyroch ukrajinských území, ktoré si Rusko v rozpore s medzinárodným právom nedávno anektovalo.

Ruské útoky zasiahli v noci na štvrtok aj zariadenie energetickej infraštruktúry a priemyselnú zónu v stredoukrajinskom meste Kryvyj Rih. Spôsobili tam „skazu“, informoval na sociálnej sieti Telegram Kyjevom uznávaný gubernátor Dnepropetrovskej oblasti Valentyn Rezničenko.

Po celej Ukrajine začali odstávky elektriny

„Oblasť Kryvého Rihu mala nervydrásajúcu noc. Rusi zasiahli priemyselnú spoločnosť a energetické zariadenie, čo viedlo k vážnej skaze. Pohotovostné tímy sú na mieste a pracujú,“ spresnil v príspevku Rezničenko, ktorého citoval portál CNN.

„Podľa prvých správ nie sú žiadne obete. V ďalších častiach mesta prešla noc bez núdzových situácií a teraz je tam pokoj,“ dodal. Vo štvrtok sa začínajú po celej Ukrajine odstávky elektriny, pretože krajina prišla vinou ruských útokov na energetickú infraštruktúru už najmenej o 40 percent svojich kapacít na výrobu elektriny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sky News: Rusi zasiahli školu v Záporožskej oblasti, Kryvyj Rih mal nervydrásajúcu noc

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne