eReport.sk
Ladislav Kamenický a Robert Fico, foto: eReport

Fico na mimoriadnom rokovaní v Bruseli apeloval na skoncovanie s dvojitou kvalitou potravín!


Dvojaká kvalita potravín, Únia kapitálových trhov aj riešenie problému paralelného exportu liekov boli témami mimoriadneho zasadnutia Európskej rady v Bruseli.

Dvojitá kvalita potravín

Požiadal som predsedu Európskej rady, aby sa problematike dvojakej kvality potravín venovala náležitá pozornosť. Nemôžeme dovoliť, aby sme na vnútornom trhu EÚ vytvárali dvojaké štandardy,“ vyhlásil po skončení samitu predseda vlády SR Robert Fico. Dodal, že uplatňovanie aktuálne platnej smernice o nekalých obchodných praktikách je potrebné pozorne sledovať. „Ak sa ukáže, že existujúca legislatíva je nedostatočná, požiadame o predloženie nového alebo o revíziu existujúceho legislatívneho návrhu,“ doplnil slovenský premiér.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke medveď hnedý
  2. Žiadna spolupráca nebude
  3. Robert Kaliňák
  4. Richard Sulík

Kapitálový trh

Lídri sa na stretnutí v Bruseli zaoberali aj otázkou Únie kapitálových trhov. „Musím priznať, že viaceré členské štáty nás tlačili do postupnej harmonizácie dane z príjmov právnických osôb. Zachovanie suverenity v tejto kľúčovej politike je však pre nás zásadné,“ podčiarkol Robert Fico. Tlak na harmonizáciu daní predseda vlády SR odmieta, pretože podľa jeho slov je daňová politika kompetenciou národných štátov a má ňou zostať aj naďalej.

Zdroj: yt/smersd

Nedostatok liekov na trhu

Európska únia už dlhodobo bojuje s nedostatkom či výpadkami liekov na trhu. Dôvodom je paralelný export liekov z krajín, v ktorých sú ich ceny nižšie. „Do záverov prijatých na samite sa nám podarilo dostať odkaz na transparentnosť dodávateľských reťazcov, čo môže zabrániť bezbrehému obchodovaniu na úkor našich pacientov,“ objasnil Robert Fico.

Zdroj: Uradvlady sr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico na mimoriadnom rokovaní v Bruseli apeloval na skoncovanie s dvojitou kvalitou potravín!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne