eReport.sk
šipoš nebudeme kupovať hlasy
Šéf poslaneckého klubu hnutia OĽANO Michal Šipoš. Zdroj: tasr

Šipoš: Nebudeme kupovať hlasy na schválenie rozpočtu. Všetci predsa vidia, že nám ide o ľudí!

Každý jeden poslanec, ktorý vidí masívnu pomoc pre ľudí, musí zahlasovať za rozpočet na budúci rok. V diskusnej relácii televízie Joj Na hrane to uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš.

Mohlo by vás zaujímať

  1. slovnaft vláda ohrozuje bezpečnosť
  2. Sulík odmietol Hegera
  3. Ilustračné foto - referendum v Sliači
  4. Ohrozí rozhodnutie vlády Slovákov?

Garantoval, že koalícia nebude kupovať žiadne hlasy na schválenie rozpočtu. Opozičný Smer-SD podľa poslanca Juraja Blanára určite zahlasuje za vyslovenie nedôvery vláde, ktoré bude v najbližšom čase v parlamente.

O SaS

Šipoš verí, že vláda vydrží do riadnych volieb a predseda SaS Richard Sulík podaním návrhu na vyslovenie nedôvery urobil prvý krok k tomu, aby povalil tretiu protikorupčnú vládu.

„Zdá sa, že SaS sa spolieha na to, že ak padne vláda, vznikne úradnícka vláda pod kontrolou prezidentky (…) a bude tu nová 76, v ktorej sa bude opäť nachádzať SaS,“ poznamenal Blanár.

Mikulec

Ak by celá SaS zahlasovala za odvolanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), významným spôsobom by to narušilo koalíciu, myslí si Blanár. „Ak by to Sulík s opozičnou politikou myslel vážne, mohol byť Mikulec odvolaný,“ podotkol.

Šipoš

Šipoš skonštatoval, že tlaky na ministra vnútra sú obrovské, lebo drží zločincov v strehu a necháva polícii rozviazané ruky. „Dnes si nie je nikto istý, ani koaličný poslanec, ani opozičný, ani oligarcha, ani žiaden bohatý človek, či nebude vyšetrovaný a či mu Národná kriminálna agentúra nezaklope na dvere,“ povedal v relácii.

Čaputovej zodpovednosť

Blanár tvrdí, že prezidentka Zuzana Čaputová je spoluzodpovedná za stav Slovenska, pretože koalíciu podporila vo všetkom zlom, čo spravila. Nemožno sa preto podľa neho čudovať, že rétorika niektorých politikov je namierená proti nej.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš: Nebudeme kupovať hlasy na schválenie rozpočtu. Všetci predsa vidia, že nám ide o ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti