eReport.sk
Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová. Zdroj: Screenshot video FB / Katarína Roth Neveďalová

VIDEO EÚ je dobrá inštitúcia v rukách nesprávnych ľudí, konštatuje europoslankyňa Roth Neveďalová


Členstvo v Európske únii rozdeľuje nielen politikov, ale vlastne celé Slovensko. Jedni sú za to, aby sme v tejto inštitúcii zotrvali, iní by boli najradšej, keby sme z nej čo najskôr vystúpili. To preto, lebo EÚ údajne už neplní to, čo na začiatku a v čase, keď do nej Slovensko vstúpilo. Ako to bude v EÚ vyzerať v nasledujúcich rokoch veľa napovedia už najbližšie voľby do Európskeho parlamentu, pretože poslanci, ktorí sa do neho dostanú, určia jej ďalšie smerovanie.

Prevládajú pozitíva nad negatívami

Slováci o tom ako sa jeho poslanci v europarlamente správajú moc nevedia. To, ako tam hlasujú či ako vystupujú sa dozvedia iba občas, keď sa sami „pochvália“, ale o ich správaní zverejnia video tí, ktorým sa nepáči čo povedali, alebo za čo zahlasovali. O EÚ by vedela veľa rozprávať aj europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová zo Smeru-SSD. „EÚ je dobrá inštitúcia v rukách nesprávnych ľudí,“ napísala na úvod statusu Katarína Roth Neveďalová, ktorá k nemu pridala aj video. Aj po 20-tich rokoch podľa nej prevládajú pozitíva nad negatívami.

Nemusíme byť najzelenšia časť sveta, ani mať najnovšie výdobytky techniky, ani nemusíme lietať na Mesiac. Stačí, ak sa ľuďom bude žiť dobre a budú spokojní.

Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa za Smer-SSD

„Musíme však spomaliť a neschvaľovať ďalšie obmedzenia a reštrikcie, ale prehodnotiť to, čo už máme tak, aby to vyhovovalo občanom. Myslím si, že členstvo v EÚ je pre nás dobré,“ prízvukuje Roth Neveďalová a dodáva, že aj keď zaznievajú rôzne hlasy, iná alternatíva pre Slovensko, bohužiaľ, nie je. „Aj preto, že všetci naši susedia okrem Ukrajiny sú v EÚ, aj preto, že sme veľmi otvorená ekonomika a potrebujeme obchodovať so zahraničím, aj preto, že nemáme takú sebestačnosť, ako by sme potrebovali a preto závisíme aj od dovozu,“ pripomína smerácka europoslankyňa.

Priestor, do ktorého chceme patriť

Slovensko je podľa Roth Neveďalovej primalé na to, aby bolo samostatnou krajinou a ako člen EÚ má možnosť sa podieľať na jej reforme. „Pretože je potrebné zastaviť príliš rýchlu integráciu a prehodnotiť to, čo sme v únii poschvaľovali, a či vôbec máme na to, aby sme to splnili. Nemusíme byť najzelenšia časť sveta, ani mať najnovšie výdobytky techniky, ani nemusíme lietať na Mesiac. Stačí, ak sa ľuďom bude žiť dobre a budú spokojní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Opozícia znova útočí na Slovensko v Bruseli
  2. Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová.
  3. Poriadne ostrý odkaz!
  4. Poriadne ostrý odkaz!

EÚ je dobrá inštitúcia, ale vedú ju zlí a nesprávni ľudia,“ konštatuje europoslankyňa, ktorá vzápätí poukazuje na dve ženy, ktoré jej „ležia v žalúdku“. „Ako pani Ursula, ktorá všetko podmieňuje podporou Ukrajiny. Ako komisárka Jourová, ktorej záleží viac na populistickom kopaní do Slovenska, ako na pravde. Ako poslanci europarlamentu, ktorí podporujú rezolúcie proti Slovensku. A takto môžeme pokračovať,“ píše Roth Neveďalová ďalej. EÚ by podľa nej mala opäť slúžiť svojim občanom.

„Tak, ako pred 70 rokmi, keď ju vytvorili na ochranu mieru v Európe. Tak ako pred 20 rokmi, keď sme do nej vstupovali a vnímali ju ako priestor, do ktorého chceme patriť, lebo je to spoločenstvo krajín, ktoré sa navzájom podporujú. Aj preto záleží na tom, kto nás v nej reprezentuje,“ uvádza v samom závere Katarína Roth Neveďalová, ktorá ešte dodáva: „Ako premiér, ktorý si vie povedať svoje a chrániť národnoštátne záujmy. Ako europoslanci, ktorí stoja za Slovenskom a nie proti nemu.“

Zdroj: FB / Katarína Roth Neveďalová

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO EÚ je dobrá inštitúcia v rukách nesprávnych ľudí, konštatuje europoslankyňa Roth Neveďalová

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne