eReport.sk
Šimečka sa pustil do Matoviča
Michal Šimečka. Foto: tasr

Šimečka sa pustil do Matoviča a spol: Ich návrhy v parlamente sú čistým populizmom!

Šimečka sa pustil do Matoviča! Mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR k neprerokovaným zákonom z májového rokovania bude v pondelok 29. mája. Začať sa má o 9.00 h ráno. Schôdzu zvolal predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) na návrh poslancov z klubu OĽANO a priatelia.

SaS sa nechce podieľať na populizme

SaS sa odmieta podieľať na populistických a nezmyselných návrhoch, ktoré rozvracajú verejné financie, zvyšujú dane a prikazujú iným, ako majú žiť. „Predvolebnú kampaň o zákaze interrupcií, zákaze porna či zatvorených obchodoch v nedeľu si môžu poslanci OĽANO robiť sami, pokojne aj na centrále svojej strany, a to bez toho, aby tým zaťažovali nás a celú verejnosť,“ uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Líder OĽANO Igor MatovičI
  2. Prázdna rokovacia sála v Národnej rade
  3. Veronika Remišová
  4. Draxler sa obul do Denníka N

Šimečka sa pustil do Matoviča

Šéf Progresívneho Slovenska Michal Šimečka kritizoval, že v NRSR je veľa populistických návrhov, ktoré zaťažia štátny rozpočet a aj množstvo zbytočných predvolebných kampaňových uznesení. To, ako parlament aktuálne rokuje, je podľa neho aj Kollárova zodpovednosť. „Niekedy sa mi zdá, že možno je aj lepšie, aby parlament do volieb nezasadal,“ povedal.

Diera v rozpočte?

Ak bude parlament ďalej rokovať takýmto spôsobom, tak diera v rozpočte môže byť podľa Šimečku masívna. A bude to potom zodpovednosť budúceho parlamentu. Obáva sa, akú dôveryhodnosť bude NRSR mať, ak bude pokračovať takýmto tempom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka sa pustil do Matoviča a spol: Ich návrhy v parlamente sú čistým populizmom!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php