eReport.sk
Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023.
Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023. Foto: tasr

Podporia či nepodporia Ódorovu vládu? Kollár s tajuplným vyjadrením!

AKTUALIZOVANÉ Sme rodina si počká na programové vyhlásenie vlády (PVV) a podľa neho sa rozhodne, či vládu odborníkov podporí. Úradnícka vláda nemá veľa práce, má krajinu doviesť do volieb, postarať sa o rozpočet a dbať na čerpanie eurofondov. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) to uviedol v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Podporia či nepodporia Ódorovu vládu?

Kollár poukázal, že pokým bude vláda robiť na vyrovnanom rozpočte, nebude sa môcť venovať tomu realistickému, deficitnému, rozpočtu. Poslanec Milan Krajniak (Sme rodina) preto predložil do NRSR návrh na skorší termín predloženia návrhu rozpočtu.

Kollár s tajuplným vyjadrením

„Nikto nechce vyrovnaný rozpočet na budúci rok. To by bola ekonomická katastrofa pre Slovensko,“ povedal v relácii predseda mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Dodal, že vyrovnaný rozpočet by znamenal výpadok 20.000 pracovných miest. Nevie, čomu to pomôže, ak parlament prinúti vládu, aby návrh rozpočtu predložila už v auguste či septembri.

Vyzerá to podľa Šimečku ako hádzanie polien vláde. „Hlavne, aby potom mohli v kampani ukazovať, že pozrite sa, úradnícka vláda navrhuje rozpočet, ktorý zruinuje krajinu,“ poznamenal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Líder OĽANO Igor MatovičI
  2. Prázdna rokovacia sála v Národnej rade
  3. Veronika Remišová
  4. Draxler sa obul do Denníka N

V parlamente je aktuálne podľa Kollára 150 opozičných politikov. „Máme štyri mesiace do volieb. Každý poslanec sa chce ukázať pred svojím predsedom strany, aby dostal čo najlepšie číslo na kandidátke, tak sú prehnane iniciatívni a predkladajú rôzne návrhy zákonov, ktoré veľakrát sú až na hrane normálnosti,“ skonštatoval šéf NRSR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Podporia či nepodporia Ódorovu vládu? Kollár s tajuplným vyjadrením!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php