eReport.sk
Prázdna rokovacia sála v Národnej rade
Prázdna rokovacia sála v Národnej rade, foto:tasr

CHAOS v parlamente! Poslanci ukončili schôdzu skôr, hlasovanie presunuli na jún


Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili aktuálnu 90. schôdzu skôr. O prerokovaných desiatkach návrhov nehlasovali. Podľa slov predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) ich presunú na ďalšiu riadnu schôdzu, tá sa má začať 13. júna.

Návrh na ukončenie schôdze predložila šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Za hlasovalo 89 zo 135 prítomných poslancov, proti bolo 41 poslancov, traja sa zdržali a dvaja nehlasovali. Zemanová pri návrhu argumentovala situáciou v pléne. Poslanci mali o prerokovaných bodoch z uplynulých dní hlasovať o 17.00 h.

V úvode

V úvode hlasovania však do programu pribudol nový bod, a to uznesenie k hlasovacím právam SR v inštitúciách Európskej únie (EÚ). Následne schôdzu prerušili, aby mohol zasadnúť výbor. Po prestávke už plénum o uznesení nerokovalo a schôdzu poslanci ukončili.

Matovič s predčasným ukončením nesúhlasil

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič s predčasným ukončením schôdze nesúhlasí. ,,Nebol tam podľa mňa žiadny chaos, len niekomu sa chcelo silou mocou ublížiť hnutiu OĽANO, lebo my sme tam mali asi 40 návrhov zákonov,“ komentoval. Líder Smeru-SD Robert Fico považuje rozhodnutie prerušiť schôdzu v tomto okamihu za správne.

Najdôležitejšie boli odrokované

,,Keď treba, sme pripravení aj skôr rokovať, ako je riadna schôdza v júni. Nech vyberú zákony, ktoré sú pre Slovensko dôležité,“ skonštatoval s tým, že na schôdzi sa namiesto vážnych problémov riešili iba individuálne problémy poslancov. Nezaradený poslanec a expremiér Eduard Heger skonštatoval, že kľúčové boli vládne návrhy. ,,Tie najdôležitejšie boli odrokované. Zarezali sme kampaňové návrhy, lebo sme ich nepovažovali za správne,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico v prešovskej centrále strany Smer-SD.
  2. Richard Sulík predseda SaS
  3. Líder OĽANO Igor MatovičI

Poslanci mali rozhodnúť

Poslanci mali v závere 90. schôdze rozhodnúť napríklad o zakotvení práva na hotovosť v Ústave SR či o uznesení, podľa ktorého by vláda musela predložiť návrh štátneho rozpočtu v skoršom termíne. Hlasovať malo plénum aj o posunutí viacerých návrhov do druhého čítania. Napríklad o úprave paragrafu 363 Trestného poriadku, o fungovaní obecných polícií a ďalších.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

CHAOS v parlamente! Poslanci ukončili schôdzu skôr, hlasovanie presunuli na jún

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne