Šimečkovcov sa musíme pýtať tvrdé otázky. Pre koho vlastne pracujú? Kto stojí za ich rozhodnutiami? A prečo sú ochotní obetovať slovenských občanov v cudzej vojne, prečo sú ochotní obetovať Slovensko?
Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa dnes opäť predviedol. Jeho cesta do Kyjeva odhaľuje taký stupeň servility voči cudzej moci, že je potrebné položiť si závažnú otázku: Kde sa končia hranice politickej oddanosti a začína vlastizrada? Ak sa potvrdia informácie, ktoré uviedol premiér Robert Fico, Šimečka svojimi prísľubmi ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému prekročil nielen všetky červené čiary, ale ohrozil bezpečnosť Slovenska a samotnú podstatu suverenity. V takom prípade bude na mieste označiť Šimečku za bezpečnostnú hrozbu.
Podpora ukrajinských záujmov namiesto ochrany Slovákov
Michal Šimečka a jeho delegácia, zložená z politických figúrok ako Ivan Korčok, Tomáš Valášek, Beáta Jurík a Lucia Plaváková, mali v Kyjeve presadzovať veci, ktoré určite nezodpovedajú národno-štátnym záujmom Slovenska. Ich vrúcne objatia s ukrajinskými predstaviteľmi navyše pôsobia, že nie sú len gestom solidarity.
Podľa všetkého ide o ostentatívne vyhlásenie lojality cudzím záujmom. V situácii, keď Zelenskyj svojvoľne zastavil tranzit ruského plynu cez ukrajinské územie (ukrajinská vláda na čele s premiérom Denisom Šmyhalom s pokračovaním tranzitu súhlasila), čo Slovensko vystavuje miliardovým stratám, Šimečka zjavne nevidel potrebu tento zásadný problém riešiť. Vyplýva to z medializovaných informácií.
Premiér Fico jasne upozornil na katastrofálne dôsledky tohto rozhodnutia. „Rozhodnutie Zelenského zastaviť tranzit plynu cez Ukrajinu výrazne poškodzuje Slovensko a spôsobuje miliardové škody celej Európskej únii,“ uviedol. A čo urobil Šimečka? Namiesto toho, aby chránil slovenské ekonomické záujmy a žiadal obnovenie tranzitu, mal podľa vyjadrenia premiéra Fica Zelenskému naopak sľúbiť podporu členstva Ukrajiny v NATO a dokonca vyslanie slovenských vojakov na ukrajinské územie.
Ak toto nie je vlastizrada, čo ňou je?
Ak je pravda, že Šimečka sľúbil ukrajinskému prezidentovi vyslanie slovenských vojakov, ide o bezprecedentné ohrozenie slovenskej suverenity a zo Šimečku sa stáva bezpečnostná hrozba. Aký mandát mal Šimečka na to, aby v mene Slovákov sľuboval takéto kroky? Nijaké. Je toto naozaj ten druh politiky, ktorú chcú voliči PS podporovať?
Už vôbec nemožno ignorovať prísľub podpory členstva Ukrajiny v NATO. Tento krok nevyhnutne spôsobí eskaláciu konfliktu s Ruskom, ktoré jasne deklarovalo, že rozširovanie NATO na východ považuje za existenčnú hrozbu. Inak povedané, Ukrajina v NATO znamená začiatok globálneho ozbrojeného konfliktu. Šimečka sa teda zahráva s ohňom a vyvstáva tu ďalšia otázka. Ak toto nie je vlastizrada, čo ňou potom je?
Progresívna politika je cestou do pekla
Šimečkove sľuby Zelenskému nie sú len nezodpovedné, ale priamo ohrozujú slovenské národno-štátne záujmy. A nielen naše. Politika, ktorú presadzuje Šimečka a jemu podobní politici je hrozbou pre celý európsky región a v konečnom dôsledku aj pre celý svet. Ak by sa Progresívne Slovensko nejakým spôsobom dokázalo dostať k moci, čaká nás politika, ktorá výrazne oslabí našu pozíciu ako suverénneho štátu a ohrozí našu samotnú existenciu.
Je potrebné klásť Šimečkovi a jeho strane tvrdé otázky. Pre koho vlastne pracujú? Kto stojí za ich rozhodnutiami? A prečo sú ochotní obetovať slovenských občanov v cudzej vojne, prečo sú ochotní obetovať Slovensko?
Zdroj: eReport, Zelenskyj/x, fb/robertfico, fb/michalsimecka
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Šimečka od Zelenského nežiadal obnovenie tranzitu plynu, ale mal mu sľúbiť členstvo v NATO a vyslanie slovenských vojakov