eReport.sk
Ilustračné foto. zdroj:(Photo by Colin McPherson/Corbis via Getty Images)

Severné Írsko v pozore. Tajné služby hovoria až o štyroch plánovaných bombových útokoch!

Námestník náčelníka policajnej služby Severného Írska Bobby Singleton uviedol, že polícia dostala spravodajské informácie o plánovanom násilí v Londonderry na Veľkonočný pondelok. Tamojší sprievod sa má uskutočniť pri príležitosti veľkonočného povstania proti britskej nadvláde v Írsku v roku 1916.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Súmrak právneho štátu
  2. las-SD a Dobrá voľba by sa mohli spojiť do dvoch týždňov. Na snímke líder Hlasu Peter Pellegrini
  3. Veľkorysá Únia
  4. NATO porušuje vlastné stanovy

„Disidenti majú potenciál pokúsiť sa nás vtiahnuť do neporiadku… čo sa často môže stať platformou pre útok na našich policajtov,“ povedal.

Ide o vážnu hrozbu

Britské úrady už minulý mesiac zvýšili úroveň teroristickej hrozby v Severnom Írsku na „vážnu“, čo znamená, že útok sa považuje za vysoko pravdepodobný. Hlavnými cieľmi môžu byť policajti, vojenský a väzenský personál a ich rodiny.

„Štýl útoku, ktorým sa zaoberáme a ktorý sa snažíme zmariť, sú útoky strelnými zbraňami a bombové útoky na týchto ľudí,“ uviedol vo štvrtok policajný prezident Simon Byrne.

Biden mieri do Belfastu

Belfast na budúci týždeň navštívi americký prezident Joe Biden pri príležitosti výročia podpísanie Veľkopiatkovej dohody. Dohoda z 10. apríla 1998 sprostredkovaná USA prinútila polovojenské írske republikánske a britské loyalistické skupiny zložiť zbrane a spoločne sa podieľať na vláde v Severnom Írsku.

Dohoda ukončila 30 rokov násilia, pri ktorom zomrelo 3.600 ľudí, ale malé odštiepenecké skupiny príležitostne proti bezpečnostným silám stále útočia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Severné Írsko v pozore. Tajné služby hovoria až o štyroch plánovaných bombových útokoch!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php