eReport.sk
NATO porušuje vlastné stanovy
Odvolaný premiér Eduard Heger a šéf NATO Jens Stoltenberg v Bruseli. Zdroj: tasr/ap

VIDEO Vojenský analytik Koller: NATO slúži Amerike, Únia podporuje na Ukrajine fašistický režim!

NATO porušuje vlastné stanovy. Hovorí vojenský analytik, diplomat a podplukovník v zálohe Ing. Martin Koller, v rozhovore pre „Paralelně.“ Rozhovor poskytol v súvislosti so sedemdesiatym štvrtým výročím založenia Aliancie. Organizácia, ktorá vznikla len ako obranné spoločenstvo, sa podľa neho odklonila od svojich hodnôt i zámeru. Slúži americkým záujmom?

Ukrajina

Je podľa vojenského analytika, ovládaná fašistickým režimom. „Podporovať to a nedajbože tam posielať vlastných ľudí na obranu tohto režimu, tak to sme tu ešte nemali. Jediný, kto o toto v minulosti usiloval, bol Emanuel Moravec,“ skonštatoval Koller na úvod. Keďže aj v Českej republike sa čím ďalej tým viac hovorí o mobilizácii.

Vznik Aliancie

Aliancia vznikla, keď Američania uverili tomu, že Sovietsky zväz napadne Európu. Moderná doba však už tento „argument“ vyvrátila. „A vieme, že to tak nebolo. Rusko vo vojne stratilo cca. 29 miliónov obyvateľov, všetko od infraštruktúry, cez podniky, mestá, bolo zničené. Takže bolo úplne mimo realitu, myslieť si a tvrdiť, že Rusko napadne Európu,“ uviedol analytik.

A dodal: „Situácia bola veľmi podobná tej dnešnej. Aj vtedy sa vytvárala „psychóza strachu,“ zo ZSSR, dnes z Ruska. Výsledkom bolo nenávistné vojnové štváčstvo. A obrovské zbrojenie. Aj vtedy na ňom zarábala Amerika.“

NATO porušuje vlastné stanovy

„Keď sa pozrieme na základné články zmluvy o NATO, tak vidíme, že sú v zásadnom rozpore s tým, čo dnes NATO robí. A to predovšetkým vo vzťahu medzi Alianciou a Ruskom vo vojne na Ukrajine,“ uviedol podplukovník v zálohe.

Preambula zo 4. Apríla 1949 jasne hovorí, že „Strany tejto zmluvy potvrdzujú svoju vieru v zásady Charty OSN. A svoju túžbu žiť v mieri so všetkými národmi. Sú odhodlané hájiť slobodu, demokraciu a právny poriadok. Strany sa zaväzujú, že budú podporovať stabilitu a blahobyt v Severoatlantickom priestore.“

„Ak sa v zmluve hovorí o Severoatlantickom priestore, ako je potom možné, že je v NATO i Turecko, či Taliansko? A dnes chceme do NATO vziať Ukrajinu?“

„Zmluva sa odvoláva na Chartu OSN. V tej sa uvádza, že za každú cenu je potrebné robiť všetko preto, aby svet žil v mieri. Od roku 1949 štáty NATO však nerobia nič iné, ako vedú vojny po celom svete,“ skonštatoval Koller.

To, že NATO koná v rozpore so svojimi vlastnými stanovami, pred pár dňami vyhlásil aj maďarský minister Péter Szijjártó, v súvislosti s pozvaním Ukrajiny na svoj summit a rokovania.

V područí Ameriky

Rovnako ako NATO, tak i samotná OSN, podľa vojenského analytika neslúži mieru a svojim hodnotám, ale americkým záujmom.

„Tým už po novom slúži aj Európska únia. Vidíme to aj na sankciách, ktoré presadzuje prvotne NATO a prostredníctvom Leyenovej vykoná Únia. Sankcie ale ničia hospodárstvo a ekonomiku na obidvoch stranách. Aktuálne je na tom najhoršie práve Únia a Rusko. Zarábajú na nich Spojené štáty americké,“ uviedol tiež vojenský analytik.

Zdroj: youtube-Paralelne


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Vojenský analytik Koller: NATO slúži Amerike, Únia podporuje na Ukrajine fašistický režim!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php