eReport.sk
Zuzana Majerová Zahradníková.
Zuzana Majerová Zahradníková. Foto: fb/zuzanamajerova.cz

Šéfka českej Trikolóry policajtovi počas volieb: Nie, rúško nemám, ďakujem, nechcem!

V českých parlamentných voľbách, ktoré sa konajú v piatok a sobotu, už v priebehu prvého dňa odvolili všetci predsedovia parlamentných strán, prezident Miloš Zeman a tiež jeho predchodca Václav Klaus. Iba líder Prísahy Róbert Šlachta odvolí v sobotu, informoval server iDNES.cz.

VIDEO V Českej republike sa otvorili volebné miestnosti

Premiér Andrej Babiš a predseda Pirátov Ivan Bartoš hlasovali v Úsťanskom kraji. Ako prvý z vrcholných politikov volil Tomio Okamura (Sloboda a priama demokracia) v Prahe.

Šéfka Trikolóry policajta ignorovala

Server iDNES.cz si tiež všimol, že predsedníčka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková volila bez rúška. Prítomnému policajtovi, ktorý ju na túto skutočnosť pri volebnej miestnosti upozornil, odvetila: “Nie, nemám, ďakujem, nechcem.”

Klaus volil popoludní tradične za ZUŠ Klapkova v Prahe, potvrdil to jeho hovorca Petr Macinka. Úradujúci prezident Zeman volil zo zámku v Lánoch. Babiš (ANO) pri hlasovaní povedal, že jeho vláda sa nemá za čo hanbiť a potrebuje pokračovať v rozbehnutých projektoch. Zopakoval, že kandiduje naposledy.

Fiala. Česko má šancu ukončiť vládnutie populistov

Šéf Pirátov Bartoš volal k urnám všetky vekové kategórie. “Teraz sa rozhoduje, kam bude ČR v nasledujúcich rokoch smerovať, či to bude k tej postcovidovej obnove krajiny, kde nakopneme ekonomiku, začneme sledovať svetové trendy, alebo či to bude republika, kde sa nebude inovovať, kde sa bude žiť na dlh,” povedal Bartoš.

Volil aj predseda ODS a kandidát koalície SPOLU na premiéra Petr Fiala. ČR je podľa neho na križovatke a má šancu ukončiť osemročné vládnutie populistov.

Aj na veľvyslanectve v Bratislave sa tvorili rady

V priebehu piatka zatiaľ volebná účasť dosiahla 20 percent, informovala Česká televízia. Hlasovanie začalo o 14.00 h a potrvá do 22.00 h. Pokračuje sa v sobotu od 8.00 h do 14.00 h.

Na veľvyslanectvách v Bratislave a Londýne sa tvorili pri piatkovom hlasovaní rady. Zložitejšia bola príprava volieb na ambasáde v Moskve, kde má ČR po jarnej diplomatickej roztržke okolo kauzy Vrbětice menej personálu a voličov vo zvýšenej miere kontrolovala polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Český prezident Miloš Zeman
  2. Voľby v Českej republike
  3. Volebná miestnosť v Černovicích u Brna počas českých parlamentných volieb v Brne 8. októbra 2021.
  4. Andrej Babiš v poslednej predvolebnej debate

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfka českej Trikolóry policajtovi počas volieb: Nie, rúško nemám, ďakujem, nechcem!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport