eReport.sk
Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó. Zdroj: tasr

Šéf maďarskej diplomacie o Bruseli: Nedokážu sa vyrovnať s tým, že sme úspešná vlastenecká vláda


Sila zoskupenia Vyšehradská štvorka (V4), ktorú tvoria Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko, tkvie v tom, že sa v nej spolupracuje v otázkach, v ktorých je konsenzus. V ďalších otázkach si zúčastnené krajiny ctia názor toho druhého, povedal vo štvrtkovom rozhovore pre španielske noviny El País šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

K otázke aktuálne sporných vzťahov Poľska a Maďarska minister povedal, že je podstatne viac otázok, v ktorých vládne medzi týmito krajinami zhoda. „Medzi Maďarskom a Poľskom nie je priateľstvo, ale bratstvo,“ podčiarkol Szijjártó.

V mnohých záležitostiach ideme proti liberálnemu prúdu. V ekonomike sme dosiahli rekordný rast. Ak je v nejakej krajine korupcia, tak v nej nemožno dosiahnuť takýto hospodársky rast.

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

Šéf diplomacie v rozsiahlom rozhovore ďalej zdôvodnil odmietavý postoj maďarskej vlády k šiestemu sankčnému balíku Európskej únie (EÚ) voči Rusku, pričom zdôraznil, že Maďarsko je na strane Ukrajiny.

K právnemu postupu pre porušenie demokratických noriem a zásad právneho štátu, ktorý iniciovala Európska komisia (EK) proti Maďarsku 27. apríla, Szijjártó povedal, že všetky obvinenia vznesené voči jeho krajine majú čisto politický charakter. „Nedokážu sa vyrovnať s tým, že sme úspešná pravicová a vlastenecká vláda. V mnohých záležitostiach ideme proti liberálnemu prúdu. V ekonomike sme dosiahli rekordný rast. Ak je v nejakej krajine korupcia, tak v nej nemožno dosiahnuť takýto hospodársky rast,“ zdôraznil maďarský minister zahraničných vecí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predsedníčka Európskej komisie Ursula Von der Leyenová
  2. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
  3. Rusko je synonymom teroru
  4. Predseda maďarského Národného zhromaždenia (parlamentu) László Kövér.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf maďarskej diplomacie o Bruseli: Nedokážu sa vyrovnať s tým, že sme úspešná vlastenecká vláda

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne