eReport.sk
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.
Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó. Foto: tasr

Minister Szijjártó: Dovoz ropy ropovodom musí dostať výnimku z embarga pre Rusko

Európska komisia (EK) nemá návrh, ktorý by riešil negatívne vplyvy embarga na dovoz ruskej ropy, a preto bude maďarská vláda aj naďalej trvať na tom, aby dovoz ropy ropovodom dostal výnimku. Uviedol to v stredu maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó vo videonahrávke zverejnenej na Facebooku, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

„Za návrh embarga budeme hlasovať iba v prípade, že Brusel predloží návrh na riešenie tohto tohto problému, ktorý sám vytvoril,“ povedal šéf maďarskej diplomacie.

Podľa jeho slov by bruselský návrh odstavenia dovozu ruskej ropy úplne zruinoval energetickú bezpečnosť, ktorá v súčasnosti stojí na stabilných základoch.

Szijártó spresnil, že od Európskej komisie čaká maďarská vláda riešenia týkajúce sa nielen finančne nákladnej transformácie rafinérií a zvýšenia kapacity ropovodu z Chorvátska do Maďarska, ale aj riešenia budúcnosti maďarskej ekonomiky. Podľa jeho slov si tieto oblasti štruktúry dodávok energií v Maďarsku vyžadujú modernizačné programy v hodnote mnohých miliárd eur.

„Zavedenie embarga voči dovozu ruskej ropy by bolo reálne iba v takom prípade, že by platilo výhradne pre dovoz po mori a preprava ropovodom by dostala výnimku,“ zopakoval minister postoj maďarskej vlády.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Minister Szijjártó: Dovoz ropy ropovodom musí dostať výnimku z embarga pre Rusko

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti