eReport.sk
Minister zahraničných vecí Maďarska Péter Szijjártó. Foto: TASR

Maďarský minister Szijjártó: Ukrajine ponúkneme pomoc v hodnote 37 miliónov eur

Maďarsko ponúkne Ukrajine pomoc v celkovej hodnote 37 miliónov eur, vyhlásil vo štvrtok na darcovskej konferencii pre Ukrajinu vo Varšave maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Pomoc v hodnote 37 miliónov

 „Maďarsko nechce vojnu na Ukrajine, práve naopak, jeho záujmom je, aby sa do regiónu čo najskôr vrátil mier. Maďarsko stojí na strane Ukrajiny a podporuje jej suverenitu,“ zdôraznil šéf maďarskej diplomacie.

Odsudzujeme vojenskú agresiu zo strany Ruska, ako aj vážne porušovanie ľudských práv. Ďalej trváme na tom, aby boli spáchané vojnové zločiny okamžite vyšetrené,“ cituje MTI Szijjártóa.

O solidarite Maďarska voči Ukrajine svedčí podľa jeho slov skutočnosť, že doposiaľ prijalo 670.000 utečencov a ponúka prácu každému z nich, kto by chcel dlhodobo zostať v Maďarsku. Deťom z Ukrajiny poskytuje vzdelávanie.

Bude vás zaujímať:

  1. Starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
  2. Na archívnej snímke z 22. marca 2014 Roman Abramovič.
  3. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie

Szijjártó spresnil, že uvedená pomoc Ukrajine pozostáva z pomoci pri obnove školy a nemocnice v oblasti Kyjeva, prípadne v inom regióne podľa ukrajinskej požiadavky, ďalej z vybudovania mobilných obydlí pre vnútorne vysídlené osoby na západe Ukrajiny, ako aj z poskytnutia štipendií tisíc ukrajinským študentom, aby mohli pokračovať v Maďarsku v univerzitnom štúdiu.

Zdroj: tasr/MTI


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Maďarský minister Szijjártó: Ukrajine ponúkneme pomoc v hodnote 37 miliónov eur

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie