tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger.
Na kombosnímke zľava Peter Visolajský a Eduard Heger. Foto: tasr/fb

Šéf lekárskych odborov Hegerovi: Počas vlád Roberta Fica podávali lekári výpovede štyrikrát!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) nevidí dôvod, aby lekári dávali výpovede. Súčasná vláda podľa neho pracuje na rozsiahlych reformách v zdravotníctve. „Nedáva mi zmysel, aby lekári dávali výpovede vláde, ktorá robí enormný krok pre zdravotníctvo. Nie je to fér voči ľuďom,“ skonštatoval na utorkovej tlačovej konferencii.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády Eduard Heger
  2. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
  3. Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO).
  4. Na snímke v popredí Boris Kollár, predseda Sme rodina.
  5. Šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová

Zdravotníctvo je podľa Hegera pre vládu jednou z najvyšších priorít. „Vlády pred nami sa zdravotníctvu nevenovali, zostávalo zanedbané,“ podotkol. Upozornil, že vláda pracuje na reformách, no tie si podľa neho vyžadujú čas. Poukázal tiež, že lekárom predstavili návrh historicky najvyššieho zvyšovania platov.

Premiér si neodpustil výčitku voči Visolajskému

Premiér tiež skritizoval šéfa lekárskych odborárov Petra Visolajského, že hrozia hromadnými výpoveďami lekárov. „Otázka na mieste je, prečo pán Visolajský neapeloval na predchádzajúcich ministrov, aby sa tieto reformy začali a nevyhrážal sa výpoveďami vedeniam rezortu v predchádzajúcich rokoch,“ dodal.

Slovenské zdravotníctvo sa dostalo do stavu, kde my lekári často nemôžeme poskytnúť našim pacientom takú starostlivosť, akú by dostať mali.

Šéf Lekárskeho odborového združenia.

Šéf Lekárskeho odborového združenia reagoval, že ku krokom ministrov sa tvrdo vyjadrovali aj v minulosti. Počas vlád Roberta Fica (Smer-SD) podávali lekári podľa neho výpovede štyrikrát. Upozornil, že počas pandémie COVID-19 sa situácia s nedostatkom zdravotníkov zhoršila v celej Európe. „Všetky okolité krajiny na to zareagovali systémovými opatreniami a výrazným zvyšovaním miezd zdravotníkov, len Slovensko nekonalo,“ skonštatoval pre TASR.

Kollár chce o situácii rokovať s premiérom

Pre zanedbané zdravotníctvo sa podľa neho v súčasnosti zatvárajú plné nemocničné oddelenia pre nedostatok lekárov a sestier. „Slovenské zdravotníctvo sa dostalo do stavu, kde my lekári často nemôžeme poskytnúť našim pacientom takú starostlivosť, akú by dostať mali,“ upozornil. Zároveň doplnil, že k historicky najvyššiemu zvýšeniu platov lekárov prišlo v roku 2011.

Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár chce o hroziacich výpovediach lekárov v utorok diskutovať s premiérom. Treba to podľa neho vyriešiť. „Prebrali to premiér s ministrom financií, mali by to teda dotiahnuť. Myslím si, že nemôžeme nechať rozvrátené zdravotníctvo,“ upozornil na tlačovej konferencii.

Minister Legvarský potvrdil, že výpovede hrozia

Visolajský po augustovom rokovaní na Úrade vlády SR uviedol, že iná možnosť ako hromadné výpovede neexistuje. Poukázal na to, že vláda na niektoré požiadavky lekárskych odborov stále nepredstavila riešenia.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) po pondelkovom (5. 9.) rokovaní vlády potvrdil, že hromadné výpovede lekárov hrozia. Rezort zdravotníctva sa podľa neho pripravuje na scenár s 3500 výpoveďami.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf lekárskych odborov Hegerovi: Počas vlád Roberta Fica podávali lekári výpovede štyrikrát!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku