tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
plynovod Vojany Užhorod
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Budú to minimálne dve stresujúce zimy! Hovorí Nemecko v súvislosti s plynom

Nemecko takmer určite nesplní svoje ciele v oblasti naplnenia zásobníkov na plyn v dôsledku obmedzovania dodávok z Ruska. Vyhlásil to vo štvrtok šéf Spolkového úradu pre reguláciu sieťových odvetví (BNetzA) Klaus Müller.

„Nespolieham sa na to, že naše ďalšie ciele dosiahneme tak rýchlo ako prvé,“ povedal Müller pre spravodajský web t-online v súvislosti s plánom na naplnením zásobníkov na 75 % do začiatku septembra, ktorý sa podarilo splniť o dva týždne skôr. Aj ďalšie kritérium, naplnenie na 85 % kapacity do 1. októbra je podľa neho možné dosiahnuť, aj keď je určite veľmi ambiciózny cieľ.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Český premiér Petr Fiala
  2. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  3. Nemecká hranica
  4. plynovod Vojany Užhorod
  5. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.


Ale pokiaľ ide o ich naplnenie na 95 %  k 1. novembru, „sotva je šanca to dosiahnuť, pretože niektoré úložiská začali na veľmi nízkej úrovni,“ upozornil.

Minister hospodárstva Robert Habeck varoval pred hroziacim nedostatkom plynu a minulý mesiac načrtol sériu cieľov, vrátane naplnenia zásobníkov na 95 % do 1. novembra, pred zimou. V tom čase boli zásobníky plné na približne 65 % kapacity a minulý víkend prekročili 75 %, dva týždne pred plánovaným termínom.

Müller však upozornil obyvateľov najväčšej európskej ekonomiky, že nebude existovať žiadna alternatíva k úspore energie. „Nie je to len o jednej zime, ale aspoň o dvoch. A druhá zima môže byť ešte ťažšia,“ povedal. „Musíme ušetriť veľa plynu ešte aspoň rok. Jasne povedané: budú to minimálne dve stresujúce zimy.“

Podľa neho je nedostatok plynu v chladných mesiacoch 2022/23 v niektorých regiónoch „pravdepodobný“ Výpadky budú pravdepodobne najskôr dočasné, a potom sa môžu zastaviť, alebo sa opakovane vrátiť, varoval Müller, čo znamená, že plyn bude možno potrebné prepraviť do postihnutých oblastí krajiny.

Nemecko je silne závislé od ruského plynu a zaznamenalo prudký pokles dodávok v dôsledku napätia medzi Berlínom a Moskvou pre vojnu na Ukrajine. V júli klesli toky plynu do Nemecka na 20 % kapacity kľúčového plynovodu Nord Stream 1. Európska únia obviňuje Moskvu, že v konflikte využíva energie ako „zbraň“. Účty domácností za energiu budú túto zimu stúpať, pričom sa očakáva, že nedostatok energie pribrzdí ekonomický rast.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budú to minimálne dve stresujúce zimy! Hovorí Nemecko v súvislosti s plynom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku