eReport.sk
Scholz ustúpil Kyjevu
Nemecký kancelár Olaf Scholz. Zdroj: tasr

Scholz uisťuje občanov: Nebojte sa, vždy myslíme na bezpečnosť Nemecka!

Scholz uisťuje občanov. Po prísľube dodať Ukrajine tanky Leopard 2 nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu občanov uisťoval, že jeho vláda pri svojich rozhodnutiach vždy zohľadňuje bezpečnosť Nemecka.

Scholz uisťuje občanov

„Vždy pôjde o konzultácie, zvažovanie a koordináciu. To je princíp, ktorý má táto vláda,“ povedal Scholz v pravidelnom sobotňajšom videopríhovore. „Rusku nesmie prejsť násilné presúvanie hraníc,“ zdôraznil spolkový kancelár.

Nové vlny ruských útokov

Ruské vojská vtrhli na Ukrajinu 24. februára 2022. Ukrajinská armáda sa už mesiace bráni proti stále novým vlnám útokov na východe krajiny. Scholz uviedol, že aj mnohí občania Nemecka si želajú, aby „vojna neprišla bližšie, aby si vláda a kancelár zachovali pevné nervy“.

„Presne to vám sľubujem,“

dodal.

Nemecká vláda Ukrajine v stredu po dlhom váhaní prisľúbila dodať 14 tankov Leopard 2, ktoré má k dispozícii nemecká armáda.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dovoz zbraní do Európy sa vlani v porovnaní s rokom 2021 zvýšil o 93 percent. Prispeli k tomu najmä dodávky zbraní na Ukrajinu.
  2. Budú Rusku čoskoro chýbať peniaze
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Vojenská podpora Ukrajiny
  5. Rozsah vojenskej podpory západných krajín pre Ukrajinu po začiatku ruskej invázie mnohých prekvapil.
  6. Ruská armáda zrejme nedokáže udržať súčasnú intenzitu bojov na Ukrajine a tento rok tam pravdepodobne nedosiahne väčšie územné zisky

Dodávky tankov Kyjevu oznámili aj ďalšie krajiny ako USA, Británia či Poľsko. Scholz bol vzhľadom na dlhé zdráhanie v otázke bojových tankov terčom značnej kritiky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Scholz uisťuje občanov: Nebojte sa, vždy myslíme na bezpečnosť Nemecka!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti