slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová, foto:tasr

Schmiedlová prehrala s Ostapenkovou, Kužmová rovnako na Australian Open končí

Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. V pozícii kvalifikantky prehrala s Číňankou Si-jü Wang 5:7, 3:6. Jej singlovým maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z roku 2019.

Kužmová nestratila v kvalifikácii v troch zápasoch ani set a aj proti čínskej držiteľke voľnej karty začala výborne. V druhom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku sa ujala vedenia 3:0. Si-jü Wang sa však rýchlo otriasla, vyrovnala na 3:3 a vďaka brejku v jedenástom geme napokon získala prvý set vo svoj prospech.

Viac zo športu:

1. ena kráča okolo nástennej maľby s podobizňou srbského tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade v nedeľu 16. januára 2022.
  2. Na snímke plagát so srbským tenistom Novakom Djokovičom visí na budove 6. januára 2022 v Belehrade.

V druhom dejstve uhrala Číňanka od stavu 2:3 štyri gemy za sebou a zabezpečila si postup do 2. kola, kde ju v stredu čaká Češka Barbora Krejčíková. Vlaňajšia šampiónka Roland Garros na úvod deklasovala Nemku Andreu Petkovičovú 6:2, 6:0.

Schmiedlová následuej Kužmovú

Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na Australian Open. Napriek sľubnému úvodu prehrala s nasadenou dvadsaťšestkou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 7:6 (7), 4:6, 1:6. Jej maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z rokov 2021, 2015 a 2014.