eReport.sk
Na snímke predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová 27. marca 2021 v Bratislave.
Anna Zemanová (SaS). Foto: tasr

Saska po kritike fanúšikov. Nie sme zapredanci! Povieme vám, prečo sme sa nezastali Matoviča

Vojnová sekera medzi bývalým premiérom Igorom Matovičom a stranou SaS nie je ani zďaleka zakopaná. V podcaste strany SaS to nepriamo potvrdila šéfka poslaneckého klubu liberálov Anna Zemanová. Povedala, prečo sa Matoviča počas jeho odvolávania nezastali.

Dôvodom bol rozhovor ministra financií, v ktorom iba pár dní po SaSkárskom kongrese, kde vyjadrili podporu vláde Eduarda Hegera, útočil na liberálov. „Opätovne kopal do Sasky. Vyjadroval sa, ako nás mal vyhodiť z koalície. Znovu nabehol na vlnu útokov,“ vyčítala Matovičovi Zemanová. Liberáli si dokonca v utorok večer zvolali klub, kde sa na to chceli financmajstra pýtať, Matovič ich však odignoroval.

Anna Zemanová nevidela dôvod zastávať sa počas odvolávania Matoviča. – Foto: tasr

A tak sa SaS rozhodla, že sa nezúčastní na rokovaní o jeho odvolávaní a ani sa ho nezastane. „Ignorovanie schôdze je tiež istá forma názoru,“ zdôraznila. Zemanová však upozornila, že Matoviča sa nezastal ani nikto z vlády. Iba na začiatku rokovania vystúpil minister obrany Jaroslav Naď, ktorý prečítal stanovisko vlády. „Ale potom už nikto,“ upozornila šéfka poslaneckého klubu SaS.

Viac o odvolávaní Igora Matoviča sa dočítate tu:

  1. Zľava Jaroslav Naď, Roman Mikulec a Igor Matovič.
  2. Igor Matovič sa ukláňa po hlasovaní.
  3. Robert Fico (Smer-SD)

Liberáli majú ale plné ruky práce. Hoci uznali, že boli v „pokušení“, koaličná zmluva pre nich bola viac a tak nakoniec za odvolanie Matoviča nehlasovali. Teraz však musia fanúšikom vysvetľovať, prečo to tak bolo dobre. „Zapredanci!“ nadáva liberálom jeden z diskutujúcich. „Tak keď vy bežne porušujete pravidlá podľa toho, kto vám ako čo v tej chvíli nahucká alebo ponúkne, nech sa páči,“ odpísali mu zo SaS. Žehliť musela aj šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková. „My sme pred rokom a pol podpísali koaličnú zmluvu, kde sa píše, že nebudeme hlasovať za opozičné návrhy. Okrem toho, aj keby sme hlasovali inak, tak sa nič na výsledku voľby nezmení,“ tvrdí liberálka. Matovič počas odvolávania naznačoval, že mal Sulík zháňať hlasy na jeho odvolanie. Vojna medzi nimi tak neskončila.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport