eReport.sk
Kde je premiér?
Branislav Gröhling, foto: tasr

B. Gröhling: Vinou rezortu školstva môžeme prísť o 815 miliónov eur! Kde je Heger?

Vinou ministerstva školstva môže Slovensko podľa bývalého šéfa rezortu Branislava Gröhlinga (SaS) prísť o 815 miliónov eur pre neplnenie plánu obnovy. Ako tvrdí, ministerstvo je nečinné a jeho kroky považuje za nezodpovedné. Uviedol to na utorkovom brífingu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hlas-SD-Heger urobil podvod na voličoch
  2. Mačkopsy nefungujú!
  3. SaS: Predseda Richard Sulík, vľavo, a Branislav Gröhling
  4. Pomocná ruka od Matoviča

Kde je premiér?

„Momentálne hazardujeme s budúcnosťou nášho školstva a premiér Eduard Heger by mal zasiahnuť. Ak tak neurobí, mala by sa na to pozrieť prezidentka,“ uviedol Gröhling.

Priblížil, že kritizovaný by pre neplnenie plánu obnovy mal byť nielen bývalý minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský, ale aj dočasne poverený minister školstva Ján Horecký.

Plán tak trochu nejde

„Pri školstve svietia čisto farby iba červená a oranžová, ktoré znamenajú to, že sa tieto úlohy neplnia. Sú v ohrození, a tým sú ohrozené aj financie, ktoré boli prisľúbené školstvu,“ spresnil Gröhling.

Ide podľa jeho slov napríklad o právny nárok na materskú školu od troch rokov, zákon na pomoc deťom so znevýhodnením či uzavretie výziev na podporu strategického rozvoja škôl. 

„Ministerstvo by malo pokračovať v naštartovaných reformách, pretože teraz sa deje opak,“ podotkol.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

B. Gröhling: Vinou rezortu školstva môžeme prísť o 815 miliónov eur! Kde je Heger?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php