eReport.sk
Holandská prokuratúra zaistila na predmestí Amsterdamu pozemok, ktorý patrí Jorritovi Faassenovi - bývalému druhovi najstaršej dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina Mariji Voroncovovej
Holandský občan Jorrit Faassen a Marija Voroncovová začali spolu žiť v roku 2008. Foto: Sputnik

Sankcie dopadli už aj na expartnera Putinovej dcéry. Holandsko mu zhabalo majetok aj keď nie je Rus

Holandská prokuratúra zaistila na predmestí Amsterdamu pozemok, ktorý patrí Jorritovi Faassenovi – bývalému druhovi najstaršej dcéry ruského prezidenta Vladimira Putina Mariji Voroncovovej. Na svojom webe o tom informuje britský denník The Guardian.

Záznam v holandskom katastri nehnuteľností ukazuje, že pozemok v Duivendrechte zhabala ešte 12. mája národná prokuratúra pre finančné, ekonomické a environmentálne trestné činy, ktorá je zodpovedná za presadzovanie dodržiavania sankcií. Z dokumentov holandského katastra vyplýva, že pozemok bol zaistený v rámci trestného vyšetrovania.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Irakli Garibašvili
  2. Vladimir Putin
  3. Kremeľ sa pripravuje na útok
  4. Predseda Európskej rady Charles Michel.
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.

Pravdepodobne bude cieľom vyšetrovania

Podľa právničky a expertky na sankcie Heleen over de Linden zaistenie pozemku naznačuje, že Faassen bude pravdepodobne cieľom vyšetrovania. Presný dôvod zhabania pozemku z verejných listín nie je možné zistiť.

Holandská prokuratúra nechcela komentovať dôvod zhabania pozemku ani to, či bol Faassen vyšetrovaný.

Faassen, ktorý žije v Moskve, bol nedávno údajne vypočúvaný úradmi na letisku Schiphol, keď sa vracal do Holandska. Informovali o tom médiá s odvolaním sa na zdroj, ktorý Faassena pozná.

Podľa správy táto osoba uviedla, že vyšetrovatelia vypočuli Faassena pre podozrenie z „obchádzania sankcií“ a zhabali mu laptop a mobilný telefón. Faassen sa následne rýchlo vrátil do Moskvy.

Majú spolu syna

Holandský občan Jorrit Faassen a Marija Voroncovová začali spolu žiť v roku 2008. Ako informovali ruské weby, tento vzťah, podobne ako zväzok so súčasným partnerom tejto Putinovej dcéry, moskovským manažérom Jevgenijom Nagorným, neboli úradne zaregistrované.

Táto skutočnosť umožnila Faassenovi i Nagornému, aby sa vyhli západným sankciám, pod ktoré sa po ruskej invázii na Ukrajinu dostali mnohí ľudia z okolia ruského prezidenta.

Podľa ruských médií Faassen a Voroncovová majú spolu syna Romana, ktorý má rád motokáry.

Obe Putinove dospelé dcéry, Marija a Katerina, sú na sankčných zoznamoch EÚ a USA od apríla 2022 – boli na ne pridané krátko po tom, ako Rusko spustilo rozsiahlu inváziu na Ukrajinu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sankcie dopadli už aj na expartnera Putinovej dcéry. Holandsko mu zhabalo majetok aj keď nie je Rus

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti