eReport.sk
Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: tasr

Šachový majster Kasparov kritizoval Putina: Mladí Rusi zomierajú za šialeného diktátora

Bývalý majster sveta v šachu Garry Kasparov je ďalší z radu kritikov ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý nariadil inváziu na Ukrajinu.

Kasparov dúfa, že vojna nebude dlho trvať

„Je to tragédia pre moju krajinu. Tisíce mladých Rusov zomierajú pre tohto šialeného diktátora. Veľa z nich sa narodilo a aj zomrie za jeho vlády,“ povedal Kasparov v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Spravodlivý trest pre Putina?

Kasparov dúfa, že vojna nebude mať dlhé trvanie a že Putina čaká spravodlivý trest. „Mohla by viesť ku kolapsu jeho režimu. Prvýkrát od skončenia Studenej vojny sa takmer celý svet spojil v boji proti zlu. Nečakal som také silné puto solidarity ostatných krajín s Ukrajinou,“ poznamenal Kasparov, ktorý je dlhoročný kritik Kremľa.

Bude vás zaujímať:

  1. Ukrajinskí vojaci jazdia na obrnených transportéroch

„Stále sa ma pýtajú, čo sa musí stať, aby sa to celá skončilo. Majú prísť na Červené námestie milióny demonštrantov? Príde k palácovému prevratu? Zasiahnu oligarchovia? Zrejme sa musí udiať zo všetkého niečo. Putin žije 22 rokov v bubline, je preňho ťažké zachovať si zdravý rozum. Vieme, že dôveruje iba málokomu a že nechodí na internet. Diktatúra jedného muža je najväčšia existenčná hrozba pre celý svet,“ myslí si Kasparov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šachový majster Kasparov kritizoval Putina: Mladí Rusi zomierajú za šialeného diktátora

Aktuálne v športe

Futbal, hokej

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti