tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Peter Sabaka a Milan Uhrík.
Na kombosnímke zľava Peter Sabaka a Milan Uhrík. Foto: tasr/fb-mu

Sabaka chce 100-tisíc od Republiky. Uhrík: Vypytovať peniaze môže, ale nič mu nedáme!

Lekár a známy obhajca vládnych covidových opatrení Peter Sabaka žaluje hnutie Republika za to, že o ňom predstavitelia hnutia Milan Mazurek a Milan Uhrík mali šíriť klamstvá. Od hnutia pri tom požaduje odškodné vo výške 100 tisíc eur. Šéf Republiky Uhrík mu odkázal dve veci.

„Vždy keď natáčali videá, kde šírili dezinformácie o mojej osobe, robili to pod hlavičkou Republiky, svietilo tam logo strany, bolo to na facebookovej stránke Republiky aj na Kulturblogu, kde pracujú asistenti Milana Mazureka,“ vysvetlil Sabaka pre Aktuality.sk.

Sabakov právnik: Republike išlo o politický kapitál

Nie je pri tom úplne jasné, o ktoré konkrétne vyjadrenia ide. Isté však je, že podľa Sabakovho právnika členovia hnutia Republika šírili klamstvá za účelom získať politický kapitál.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zrelé vírusové častice opičích kiahní oválneho tvaru (vľavo) a sférické nezrelé vírusové častice získané zo vzorky ľudskej kože (vpravo).

S najväčšou pravdepodobnosťou sa však vyjadrenia týkali hlavne záležitostí okolo ochorenia Covid-19, na ktorého riešenie mali jednotlivé osoby diametrálne odlišný názor. Sabaka mal už v minulosti s politikmi právne spory za to, že ho Uhrík obvinil, že mal dostať štátnu cenu s odmenou 28-tisíc eur za to, že schvaľoval „nezmyselné“ covidové obmedzenia. Mazurek ho na druhej strane spájal so smrťou rómskeho chlapca.

Uhrík: Už zrejme nevie, ako zaujať

Na aktuálnu žalobu dnes reagoval aj šéf Republiky podľa ktorého „covid teraz nie je témou, tak pán Sabaka už zrejme nevie, ako zaujať.“ Uhrík zároveň lekárovi odkázal, že žiadne peniaze od opozičnej strany nedostane: „Pánovi Sabakovi odkazujem len dve veci. Peniaze od nás, samozrejme, vypytovať môže. Ale nič mu nedáme! Absurdné žaloby z jeho strany vnímame najmä ako jeho snahu o vytĺkanie mediálneho kapitálu a politické zviditeľnenie sa.“

Zdroj: fb/ing.milan.uhrik


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sabaka chce 100-tisíc od Republiky. Uhrík: Vypytovať peniaze môže, ale nič mu nedáme!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku