eReport.sk
Milan Mazurek Foto: tasr

Súd rozhodol: Mazurek nemusí dať Sabakovi ani cent!

Poslanec parlamentu pôsobiaci v mimoparlamentnom hnutí Republika Milan Mazurek nemusí zaplatiť infektológovi Petrovi Sabakovi 20.000 eur a ani sa mu ospravedlniť. Krajský súd (KS) v Prešove v tejto časti zamietol neodkladné opatrenie vydané Okresným súdom (OS) Kežmarok. Má však povinnosť odstrániť príspevky na sociálnej sieti, v ktorých lekára kritizoval v súvislosti s COVID-19. TASR to potvrdila hovorkyňa KS v Prešove Ivana Petrufová, upozornil na to portál Aktuality.sk.

„Žalobca osvedčil potrebu neodkladnej úpravy pomerov strán sporu, pokiaľ sa návrhom na nariadenie neodkladného opatrenia domáhal povinnosti vymazať z profilu žalovaného na Facebooku príspevky, ktoré návrhom identifikoval,“ priblížila hovorkyňa s tým, že konanie o žalobe na ochranu osobnosti nie je ukončené.

Mazurek sa nemusí ani ospravedlniť

„Súd priznal, že išlo o nezákonné neodkladné opatrenia a Sabakovi sa nemusím ospravedlňovať a ani platiť,“ vyhlásil na sociálnej sieti Mazurek. Kritizuje rozhodnutie sudcu okresného súdu, na ktorého mal podať aj trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohýbania práva.

Mazurek sa dostal do konfliktu s infektológom Sabakom – Foto: Tasr

Sabaka hovorí o pokračovaní sporu

Sabaka zdôraznil, že spor beží ďalej. „Keďže pán Mazurek podľa môjho názoru a názoru mojich právnych zástupcov ešte aj po prijatí prvého neodkladného patrenia opakovane porušil moje právo na ochranu osobnosti, uvažujeme o rozšírení žalôb aj o tieto neskoršie skutky,“ priblížil na sociálnej sieti.

Zdroj: Tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd rozhodol: Mazurek nemusí dať Sabakovi ani cent!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php